Sinemalar.com

Leonardo DiCaprio, Leonardo da Vinci’ye hayat verecek

Leonardo DiCaprio, Leonardo da Vinci’ye hayat verecek
2 Şubat 2018

Paramount Pictures, yazar Walter Isaacson’ın 2017 basımı 'Leonardo da Vinci' adlı kitabını beyaz perdeye uyarlamaya hazırlanıyor. 

Senaryosunu John Logan’ın kaleme alacağı filmde, 15. yüzyılda yaşayan İtalyan ressam ve bilim insanı Leonardo da Vinci’yi Oscar’lı aktör Leonardo DiCaprio canlandıracak. Senarist Logan, Genius, Specter, Gladiator, Skyfall ve The Aviator gibi başarılı filmlerde de görev almıştı. 

Yönetmen Quentin Tarantino’nun henüz resmi adı açıklanmayan dokuzuncu filminde rol alacak olan DiCaprio’nun daha sonra bu Da Vinci filminde boy göstereceği kaydediliyor. Tarantino’nun filmi 2019 yazında vizyona girecek. 

Leonardo DiCaprio’nun yapımcılığını da Jennifer Davisson ile birlikte üstleneceği Da Vinci filminin henüz resmi bir gösterim tarihi yok. Boş olan yönetmenlik koltuğu için de arayışların sürdüğü belirtiliyor. 

Haber Kaynağı Deadline

Tüm yorumlar (2)

Avatar
Passcard (Dublör) | 6 Şubat 2018, 14:03

Leo nun olduğu bir film asla kötü olmaz en iyisini verebilmek için elinden geleni yapar. Django filminde oynarken yemek sahnesinde kafatısı ile olan sahnede eli gerçekten derin kesilir ve sahneyi kesmez devam eder yani maximum vermeye çalış her filmin de saygılar leo

Cevap Yaz
0
0
Fauvism (Profesyonel) | 2 Şubat 2018, 19:38

İsminin hikayesi şöyle, Leo'nun annesi Floransa kentinde bir müzede Da Vinci'nin resimlerine bakarken karnında bebeğin tekmesini hissetmiş bunun üzerine oğluna Leonardo ismini layık görmüş. Yıllar sonra böyle bir film projesi için, kendisine teklif götürülmesi tesadüfi olmadığını görüyoruz. Filmi merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz