Vizyondaki filmlerde bu hafta (23 Şubat 2018)

22.02.2018 20:00

23 Şubat 2018 haftasında 3’ü yerli 8 yeni film izleyicilerle buluştu.

All the Money in the World (Dünyanın Bütün Parası)

Hollywood’daki cinsel taciz skandalının ortasında sıkıntılı bir çekim süreci yaşayan filmin yönetmenliğini Ridley Scott üstleniyor. Taciz suçlamaları sebebiyle filmden çıkartılan Kevin Spacey’nin yerine Christopher Plummer rol aldı. Diğer oyuncular ise Michelle Williams, Mark Wahlberg ve Romain Duris. 1973'te dünyanın en zengin adamlarından biri olan petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin öz torunu John Paul Getty III (Charlie Plummer) Roma'da kaçırılmıştır. Çocuğun hayatı karşılığında 17 milyon dolar isteyen fidyecilerin isteğini yerine getirmekten başka çare yok gibi görünmektedir. Annesi Gail (Michelle Williams), eski kayınpederi Getty'den bu miktarı ödemesi konusunda yardım ister ancak reddedilir. Getty'nin en yakınındaki kişi olan, aynı zamanda eski CIA ajanı Fletcher Chase (Mark Wahlberg) ile Gail, parayı bir şekilde bulup gencin hayatını kurtarmak için zamana karşı bir yarışa girerler.

Florida Project (Florida Projesi)

Bir Altın Küre ve Oscar adaylığı bulunan dram türündeki filmin yönetmenliğini Sean Baker üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite, Valeria Cotto ve Christopher Rivera bulunuyor. 6 yaşındaki Moonee (Brooklynn Prince) annesi Halley (Bria Vinaite) ile birlikte Orlando'daki Disneyland yakınlarında bulunan Magic Castle Oteli'nde yaşamaktadır. Düzenli bir işi olmayan Halley, günübirlik işlerde çalışarak hayatta kalmaya çalışırken, otelin şefkatli müdürü Bobby (Willem Dafoe), otel kurallarına aykırı olmasına rağmen onların işletmede kalmasına izin vermekte, Moonee ve arkadaşlarının yaramazlıklarına müşterileri aşırı rahatsız etmedikleri sürece ses çıkarmamaktadır. Çünkü Moonee ve annesinin gidebilecek başka bir yerleri olmadığını çok iyi bilmektedir.

Call Me by Your Name (Beni Adınla Çağır)

3 dalda Oscar adayı olan İtalya – Fransa ortak yapımı dram türündeki filmin yönetmenlik koltuğuna Luca Guadagnino oturuyor. Kadroda Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar ve Esther Garrel isimleri öne çıkıyor. Öykü 1983'ün yaz aylarında geçiyor. Kuzey İtalya'da ailesiyle kırsal bir bölgede tatilde olan Elio (Timothée Chalamet) günlerini kitap okuyarak ve kız arkadaşı Marzia'ya (Esther Garrel) zaman ayırarak geçirmektedir. Arkeoloji profesörü babasına çalışmalarında yardımcı olmak üzere bölgeye Amerikalı doktora öğrencisi Oliver (Armie Hammer), Elio'nun hayata bakışını tamamen değiştirir. 1983 yazı Elio'nun hiçbir zaman unutmayacağı bir yaz olacaktır. 

Görevimiz Tatil

Yönetmenlik koltuğuna Murat Şeker’in oturduğu yerli komedi filminin zengin oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli ve Sarp Akkaya bulunuyor. Konusuna gelecek olursak; tipik bir ev kadını olan Türkan Mutlu (Demet Akbağ), eşi Sıtkı Mutlu (Zafer Algöz) ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Sıradan hayatından bıkan Türkan'ın zorlamasıyla hep beraber bir aile terapistine giderler. Onun yönlendirmesiyle de bir karavana atlayıp Antalya'ya tatile gitmek üzere yola çıkarlar. Ancak Yavaşlar köyü yakınlarında bir kaza yapınca buradaki köylülere bir süre misafir olmaları gerekecektir. 

Kırlangıçlar Susamışsa

Haftanın diğer yerli filmi, yönetmenliğini ve senaryosunu Muhammet Çakıral’ın üstlendiği dram ve belgesel türlerindeki Kırlangıçlar Susamışsa. Filmde Hamit Demir, Murat Sarı ve Elif Canbolat rol alıyor. Karadeniz'in bir dağ köyünde yaşayan Murat (Murat Sarı), fotoğraf ve belgeseller üzerine çalışmalar yapmaktadır. Yeğeni Burak'la müthiş bir doğanın ortasında vakit geçiren Murat, yine de köyden gitmeyi ciddi bir şekilde düşünmektedir. Bu sırada köye gelen tuhaf görünüşlü Harun'u tüm köylü gibi Murat da sever. Hayatında her şey yolunda gibi gözükürken bu kez hidroelektrik santrali yapmak isteyen bir şirket, jandarma korumasında vadiye gelir. HES'çileri çıkarabilmek için bir kez daha tüm köylünün birlikte direnişe geçmesi gerekecektir.

Alem-i Cin

Sinema salonlarında yerini alan korku türündeki yerli filmin yönetmeni Özgür Bakar, yapımcısı ise Hasan Çobanoğlu. Oyuncu kadrosunda Ayçin Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpçu, Süleyman Kabaali ve Cihangir Köse bulunuyor. Yeliz (Ayçin Tuyun) 25 yaşına girdikten sonra korkunç kabuslar görmeye başlar. Kabusların şiddeti arttıkça Yeliz'in ailesiyle ilgili bilmediği sırlar ortaya çıkmaya başlar. Kabuslardan kurtulabilmek için bir aile dostunun da desteğini alan genç kadın, bilinen dünyadan olmayan bir güçle, cinler alemiyle yüzyüze geldiğini anlayacaktır.

Samson

1949 yapımı Samson ve Delilah’ın yeniden çekimi niteliğindeki dram, tarih ve aksiyon filminin yönetmenlik koltuğunda Bruce Macdonald ile Gabriel Sabloff oturuyor. Filmde Taylor James, Jackson Rathbone, Billy Zane, Rutger Hauer ve Caitlin Leahy rol alıyor. Eski Ahit'in akıllara kazınan kahramanı Samson, insanüstü güçlere sahip olan bir adamdır. Silah olarak kullandığı oyma bir kemik sayesinde düşmanlarını darmaduman etmekte ve kimse onu durduramamaktadır. Alışılmadık bu Tanrı vergisi armağanı, halkını köleleştirilmekten kurtarmak için kullanması gereken Samson'ın gençlik hırsı sonucu yaşadığı trajik bir evlilik, onu intikam amacıyla Filistin ordusu ile karşı karşıya getirir. Kardeşi bir isyan hazırlığındayken, yalnızca Samson'un Filistinli Delilah'a, Tanrı'ya ve Filistin'e boyun eğmesi, hapis ve körlüğü nihai zafere dönüştürecektir.

Tavşan Peter

Haftanın animasyon - komedi filmi olarak salonlardaki yerini alan Tavşan Peter’ın yönetmenliğini, senaryosunu ve yapımcılığını Will Gluck üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Bernardo Santos ve Deborah Rock yer alırken tavşanları seslendirenler arasında James Corden, Margot Robbie, Daisy Ridley, Elizabeth Debicki ve Matt Lucas gibi ünlü isimler de bulunuyor. Yıllardır özgürce yaşadıkları doğal ortamlarına kurduğu bahçeyi bölgedeki başka canlılara kapatan Thomas McGregor (Domhnall Gleeson) hayvanları çok kızdırmıştır. Özellikle Tavşan Peter, diğer hayvanları da örgütleyerek McGregor'la müthiş bir rekabete girişecektir.