Ferzan Özpetek'in Yeni Filmi 'Napoli'nin Sırrı'ndan Altyazılı Tanıtım Geldi

10.09.2018 05:49

2017 senesinde İstanbul Kırmızısı filmiyle seyircinin karşısına çıkan Ferzan Özpetek, İtalyanca dilindeki son filmi Napoli'nin Sırrı (Napoli Velata) ile 26 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor.


Filmin başrollerinde Özpetek‘le Karşı Pencere‘de birlikte çalışan Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu ise Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella birlikte yazdı. Filmin müziklerini ünlü yönetmenle pek çok kez birlikte çalışan besteci Pasquale Catalano yaptı.

 

Gerilim türündeki film, bir kadının hayatına giren beklenmedik bir aşk ve işlenen bir suç arasında sıkışıp kalmasını konu alıyor. Adriana, Napoli’de gittiği bir partide Andrea adındaki bir adamla tanışır. Andrea, yüksek özgüvenli ve çekici bir adamdır. Geceyi Andrea ile geçiren Adriana, hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Ancak Andrea daha sonraki buluşmaya gelmeyince genç kadını hayal kırıklığına uğratır. Hayatına geri dönen Adriana, işi dolayısıyla gizemli bir soruşturmanın ortasında kalır. Şüpheli bir cinayete kurban gitmiş bir bedeni inceleyen Adriana, bu karanlık sırrın gizemini çözmeye çalışacaktır. Özpetek, yeni filminde de insan ruhunun gizli noktalarını araştırıyor.