‘13 Reasons Why’ Yıldızı Katherine Langford Netflix'in Yeni Dizisi ‘Cursed’de Başrol Oynayacak

12.09.2018 22:56
‘13 Reasons Why’ Yıldızı Katherine Langford Netflix'in Yeni Dizisi ‘Cursed’de Başrol Oynayacak

13 Reasons Why”da Hannah Baker rolüyle karşımıza çıkan Katherine Langford, Frank Miller'ın Netflix için hazırladığı yeni dizisi “Cursed”de rol alacak.


Langford dizide başrol Nimue'yi canlandıracak. Nimue genç bir kahramandır ve kendisini Gölün Hanımı yapan gizemli ve karanlık bir güce sahiptir. Langford, daha önce Netflix'in tartışmalı dizisi “13 Reasons Why”da canlandırdığı lise öğrencisi Hannah Baker rolüyle büyük ün kazanmıştı. Dizi, intihar etmesinin ardından 13 kaset bırakaran ve neden hayatına son verdiğini anlatan bir genç kızın hikayesini konu alıyordu. Bu rol, Langford'a bir Altın Küre adaylığı da kazandırdı.

 

Yeni dizi, Nimue'nun gözünden Arthur efsanesinin yeni bir kurgusu olarak tanımlanıyor. Doğal dünyanın yok oluşu, dini terör, anlamsız savaş ve imkansızlığın karşısında önderlik etmek için cesaret bulma temalarını içeren bir büyüme hikayesi olarak kurgulanıyor. Zetna Fuentes ilk iki bölümde yönetmen ve yürütücü yapımcı olarak yer alacak. Miller diziyi Tom Wheeler ile birlikte yarattı ve yürtücü yapımcılığı üstleniyor. Wheeler ise dizinin yazarı ve showrunner'ı. Aynı zamanda dizinin temel alınacağı ve yapıma eşlik edecek “Cursed” kitabını da kaleme alacak isim olacak. İllüstrasyonları ise Miller hazırlayacak. Kitap, Simon & Schuster tarafından yayınlanacak ve sonbaharda 2019'da raflarda yer alması bekleniyor.