Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Katherine Langford

Love, Simon (2018) Fragman
Katherine Langford profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
7 oy
8 kullanıcının favorisi

Katherine Langford

Avustralya

29 Nisan 1996

Katherine Langford Biyografisi

Katherine Langford, Avustralyalı aktris.

1996'da Perth'te doğdu. Annesi Elizabeth ve babası Stephen Langford doktordu. Kız kardeşi Josephine Langford da oyunculuk yapmıştır. Katherine Langford, Perth şehrinin Applecross bölgesinde büyüdü. Klasik, caz ve çağdaş müzik türleri üzerine eğitim aldı. Perth Modern School'da müzik ve drama dersleri aldı. Ayrıca yüzmeyle ilgilendi. Bu yıllarda tıp ve politikaya da merak sardı. 2012 yılında katıldığı bir Lady Gaga, piyano çalmayı öğrenmesi için ilham kaynağı oldu. Bu yıllarda kendi yazdığı şarkıları internette üzerinden paylaştı.

Liseden müzik ve oyunculuk anlamında birçok tecrübe edinmiş olarak mezun olan Langford, oyunculuk okullarına yaptığı başvurulardan olumlu yanıt alamayınca yarı zamanlı işlerde çalışıp oyunculuk dersleri almayı sürdürdü. Imperfect Quadrant ve Daughter gibi kısa filmlerde rol aldı. 2016 yılında Western Australian Academy of Performing Arts'a kabul edildi, ancak dizilerde oynama şansı nedeniyle kaydını tamamlamadı. William Shakespeare'in hayatından bir bölümü konu edinen Will dizisinin ana kadın karakteri için seçmelere katıldı, ancak rol vatandaşı Olivia DeJonge'a gitti.

2017'de başlayan Ölmek İçin 13 Sebep (13 Reasons Why) dizisiyle büyük bir şöhret kazandı. Dizideki Hannah Baker rolü için internet üzerinden yapımcılarla görüşen ve Amerika Birleşik Devletleri'ne kısa süreli vizeyle gelen Langford, bu rolle birlikte daha önemli çalışmaların da kapısını açmış oldu. 2018'de gösterime giren The Misguided ve Love, Simon gibi filmlerde önemli roller aldı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (3)

Avatar
YarasaAdam (Profesyonel) | 9 Eylül 2017, 12:11

Çok güzel bir kız ve ayrıca oyunculugunu da begeniyorum. Yolun açık olsun prenses. :p

Cevap Yaz
0
1
MrsHoppalaa (Figuran) | 30 Mayıs 2017, 00:00

Hannah Baker olarak akıllarda epey kalacak gibi. Ki kalmalı da... Bunu hak eden bir oyunculuğu var.

Cevap Yaz
0
2
makifasara (Amatör) | 12 Nisan 2017, 08:00

13 Reasons Why ile görmüş olduk ki sağlam oyuncuymuş. E güzelde olunca yürür bu kız burdan..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz