Ferzan Özpetek'in Yeni Filmi 'Napoli'nin Sırrı'nın Kamera Arkası Görüntüleri Paylaşıldı

12.10.2018 00:20

Ferzan Özpetek imzalı Napoli'nin Sırrı'nın kamera arkası görüntüleri vizyona girmeye az bir süre kala izleyicilerle paylaşıldı. İtalya'nın Oscar'a aday gösterdiği film büyük ilgi uyandırıyor.


2017 senesinde İstanbul Kırmızısı filmiyle seyircinin karşısına çıkan ve Hamam, Harem Suare ve Karşı Pencere gibi filmleriyle tanınan Ferzan Özpetek, İtalyanca dilindeki son filmi Napoli'nin Sırrı (Napoli Velata) ile 26 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Gerilim türündeki film, bir kadının hayatına giren beklenmedik bir aşk ve işlenen bir suç arasında sıkışıp kalmasını konu alıyor. Adriana, Napoli’de gittiği bir partide Andrea adındaki bir adamla tanışır. Andrea, yüksek özgüvenli ve çekici bir adamdır. Geceyi Andrea ile geçiren Adriana, hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Ancak Andrea daha sonraki buluşmaya gelmeyince genç kadını hayal kırıklığına uğratır. Hayatına geri dönen Adriana, işi dolayısıyla gizemli bir soruşturmanın ortasında kalır. Şüpheli bir cinayete kurban gitmiş bir bedeni inceleyen Adriana, bu karanlık sırrın gizemini çözmeye çalışacaktır. Özpetek, yeni filminde de insan ruhunun gizli noktalarını araştırıyor.

 

Filmin çekim aşamalarını kısaca kayıt altına alan mini bir kamera arkası videosu Özpetek tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Napoli'nin Sırrı'nın başrollerinde Özpetek‘le Karşı Pencere‘de de birlikte çalışan Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu ise Ferzan Özpetek, Gianni Romoli ve Valia Santella birlikte yazdı. Filmin müzikleri ünlü yönetmenle pek çok kez birlikte çalışan besteci Pasquale Catalano'nun imzasını taşıyor.