Naomi Watts, 'Game Of Thrones'un Devam Projesinin Başrolünde Oynayacak

31.10.2018 03:50
Naomi Watts, 'Game Of Thrones'un Devam Projesinin Başrolünde Oynayacak

Jane Goldman'ın yaratıcısı olduğu ve "Game Of Thrones" öncesinde geçen olayların anlatılacağı dizi projesinin başrol oyuncularından biri belli oldu. Naomi Watts, merakla beklenen dizinin başrolünde yer alacak. 


Watts'ın karakterinin detayları şimdilik gizli tutuluyor, ancak “karanlık bir sırrı saklayan karizmatik bir soyluyu” oynayacağı açıklandı. Watts'ın yakın zamanda Showtime'ın hazırlıklarını sürdürdüğü, Fox haber müdürü Roger Ailes'ın taciz skandalını konu alan mini dizisinde Gretchen Carlson'u oynayacağı açıklanmıştı. Aktrisi, “Mulholland Drive”, “Heart Huckabees”, “Birdman” ve “King Kong” gibi filmlerdeki rolleriyle yakından tanıyoruz. Ünlü yıldız, “21 Grams” ve “The Impossible” filmlerindeki rolleri ile Akademi Ödülü'ne de aday gösterilmişti. 

 

HBO daha önce yapmış olduğu bir duyuruda, hikayenin Game Of Thrones'taki olaylardan binlerce yıl önce gerçekleştiği duyurmuş ve “Dünyanın altın çağının kahramanlarının en karanlık saatini anlatacak. Ve kesin olan tek bir şey var: Westeros tarihinin dehşet verici sırlarından, ak gezenlerin gerçek kökenine; Doğu'nun efsanelerinden, Starkların öykülerine… Anlatılacak şeyler bildiğimiz hikayeler olmayacak." açıklamasını yapmıştı. Dizi, Goldman ve George R.R. Martin'in bir hikayesinden uyarlanıyor, yapımcılığı ise Goldman, Martin, Vince Gerardis ve Daniel Zelman birlikte üstlenecek. Game Of Thrones'un yürütücü yapımcıları Dan Weiss ve David Benioff yeni projede yer almayacaklar.

 

Goldman'ın projesi HBO'nun üzerinde çalışmakta olduğu beş "Game Of Thrones" projesinden biriydi. Serinin yazarı George R. R. Martin daha önce her bir projenin spinoff değil de, hikayenin öncesini anlatan birer prequel olduğunu ve dizinin şu anki ana oyuncularının hiçbirinin yeni dizide yer almayacağını belirtmişti. Ayrıca, Robert’ın İsyanı’nın da yeni dizide anlatılmayacağının altını çizmişti.