Eddie Redmayne ‘The Trial of the Chicago 7’ Kadrosuna mı Katılıyor?

31.10.2018 04:28
Eddie Redmayne ‘The Trial of the Chicago 7’ Kadrosuna mı Katılıyor?

“Fantastic Beasts” yıldızı Eddie Redmayne, Amblin Entertainment’ın çekeceği “The Trial of the Chicago 7”da yer almak üzere görüşmelerini sürdürüyor.

 

Aaron Sorkin'in yazdığı ve yönettiği film şimdiden Hollywood yıldızları için önemli bir proje haline geldi. Borat olarak tanınan Sacha Baron Cohen de filmin kadrosuna katılmak için görüşme yapan yıldızlar arasında. Filmin yapımcılığını Marc Platt üstleniyor. Amblin Entertainment şirketinin sahibi Steven Spielberg, Sorkin'in 2017 yılında çektiği ilk filmi "Molly's Game"in başarısının ardından, “The Trial of the Chicago 7”ı yönetecek en uygun isim olduğunu düşünüyor. Film, Chicago'da gerçekleşen 1968 Demokratik Ulusal Kongresi'ndeki protestolardan sorumlu olmakla suçlanan yedi sanığın 1969'daki davasını konu alıyor.

 

Redmayne, Amblin'le anlaşması halinde filmde Demokratik Toplum Öğrencileri'nin kurucu ortağı Tom Hayden'ı canlandıracak. Hayden 1960'larda savaş karşıtı bir sivil haklar aktivisti olarak tanınıyordu. Kendisi Port Huron Beyannamesi'ni yazmış ve sonunda Chicago Yedilisi davasında yargılanmıştır. Sorkin filmin kadrosunun yıldız isimlerden oluşmasını planlıyor. Flimde yer alması için geçen isimler arasında Will Smith de var.

 

Oscar ödüllü Redmayne, 16 Kasım'da vizyona girecek “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”da bir kez daha Newt Scamander rolüyle karşımıza çıkacak. Ünlü yıldız son olarak Amazon Studios'un yeni filmi “The Aeronauts”ta oynadı. “The Theory of Everything”de birlikte rol aldığı Felicity Jones, yeni filminde de Redmayne'e eşlik etti.