'Falcon' ve 'Winter Soldier' Dizileri Geliyor

31.10.2018 23:13
'Falcon' ve 'Winter Soldier' Dizileri Geliyor

Marvel kahramanları Falcon ve Winter Soldier, Disney'in yayın platformunda birer mini dizi olmaya hazırlanıyor.


Disney'in geliştirme sürecnde olduğu yeni süper kahraman dizileri, "Empire" dizisi ve "Our Family Wedding" filminin senaristi Malcolm Spellman’ın imzasını taşıyacak. Marvel ve Disney'in şimdilik yorum yapmadığı yapımların altı ila sekiz bölümden oluşması bekleniyor. Anthony Mackie ve Sebastian Stan tarafından canlandırılan Falcon ve Winter Soldier karakterleri, yakın zamanda gişe rekorları kıran “Avengers: Infinity War” da dahil olmak üzere, bugüne kadar pek çok Marvel filminde yer aldı.

 

Bucky Barnes adıyla tanınan Winter Soldier, ikinci “Kaptan Amerika” filminde önemli bir karakterdi ve ilk kez 2011'de orijinal “Kaptan Amerika” filminde yer aldı. Falcon ise ilk çıkışını “Kaptan Amerika: Kış Askeri" filmiyle yapmıştı. Marvel ve Disney'in kendi solo filmleri olmayan Marvel Sinematik Evreni karakterlerine odaklanacak yüksek prodüksiyonlu, çok sayıda mini dizi hazırladığını bildiren haberler geçtiğimiz günlerde gelmişti. İlk haberlere göre, Loki ve Scarlet Witch'in de kendi mini dizileri olacak. Bu dizilerin de yine Disney'in yayın platformunda yayınlanması bekleniyor.

 

Daredevil” ve “The Punisher” gibi diğer Marvel dizilerinin aksine, Disney'in yayın platformunda yer alacak diziler, MCU'ya yıllardır başkanlık eden Kevin Feige ve Marvel Studios tarafından üretilecek. Dizilerin Marvel'ın diğer televizyon projelerine kıyasla çok daha büyük bütçelere sahip olması bekleniyor. Kısa zaman önce Netflix'in iptal edilen Marvel dizileri “Iron Fist” ve “Luke Cage”in ardından, yeni Marvel dizilerinin Disney'in yayın platformu için çekileceği haberleri, Marvel'ın Netflix'le yolunu tamamen ayırdığı yönünde söylentiler yarattı.