Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Daredevil

Daredevil (2015) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.0 / 10
117 oy

2015 - ABD

Bilim KurguAksiyon

60 Dak.

Tamer Karadağlı Mazlum Kiper Burcu Başaran Harun Can Ali Ekber Diribaş

Stan Lee Drew Goddard Bill Everett Christos N. Gage Ruth Fletcher

138 kullanıcının favori filmi

194 kullanıcı, Daredevil dizisini izledi.

Film Özeti

başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

Yaşadığı ve büyüğü yer olan Hell's Kitchen'da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell's Kitchen'a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir.

Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ''Daredevil''dır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen buqrakral
Görüşleriniz