Disney Plus'ta İzleyebileceğimiz Tüm Marvel Dizileri

Disney Plus 14 Haziran'da ülkemizde yayın hayatına başlıyor ve onlarca Marvel içeriği platformda seyirciyi bekliyor!

Disney Plus'ın ülkemize gelmesine günler kalmışken platformdaki en popüler içeriklerden olan Marvel dizilerini sizler için derledik. Sadece Disney Plus orijinal içerikleri değil Marvel'ın daha önce  ABC ile çalıştığı "Agent Carter" gibi diziler de artık bu platformda olacak. 

Keyifli okumalar!

1. Ms. Marvel

Muhteşem bir öğrenci, tutkulu bir video oyuncusu ve süper kahramanlara karşı inanılmaz bir sevgisi olan Kamala Khan, bu kahramanlar içinde en çok Captain Marvel’e hayrandır. Okul ve ev hayatını yoluna sokmaya çalışan Kamala, bir gün hiç beklenmedik şekilde süper güçlere kavuşur. Hayat süper güçlerle daha kolaydır değil mi?

2. Moon Knight

"Moon Knight", aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan,Jeremy Slater tarafından yaratılan bir Disney+ dizisi. Marvel Studios tarafından üretilen ve seri filmleriyle sürekliliği paylaşan Marvel Sinematik Evreninde (MCU) altıncı dizi oldu. Slater, yönetmen ekibine liderlik eden Mohamed Diab ile baş yazar olarak görev yapıyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak; Dissosiyatif kimlik bozukluğu ile mücadele eden eski bir ABD denizcisine bir Mısır ay tanrısı Khonshu’ya ait güçler devredilir. Süper güçlere kavuşan Marc Spector, çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrenir.

3. Hawkeye

Jeremy Renner’ı tekrar Hawkeye/Clint Barton olarak göreceğimiz yapımda, Hawkeye’ın yerini alacak Kate Bishop odağa alınıyor. Clint Barton bir diğer ismi ile Hawkeye, görevinden emekli olduktan sonra yerini Kate Bishop alır. Ancak Kate’in bu sorumluluğu üstlenmesi için öğrenmesi gereken daha çok şey vardır.

4. What If...?

Marvel Sinematik Evreninin ilk animasyon serisi olan "What If..?" hikayeler tamamen farklı olsaydı ve başka bir gerçeklikte olsaydı kahramanların neler yaşayabileceğini gözler önüne seriyor.

5. Loki

Loki, “Avengers: Endgame” filminde büyük bir güce sahip Tesseract ile ortadan kaybolmuştu. Loki, kaçışının anahtarı olan Tesseract’ı kullanarak uzay ve zaman arası bir yolculuğa çıkar. Kendini çeşitli tehlikelerin ortasında bulan Loki TVA (Time Variance Authority) tarafından yakalanır. TVA Loki hakkında oldukça bilgilidir ve onunla bir şekilde anlaşmaya çalışır. Ancak Loki’nin aklında her zaman olduğu gibi çeşitli numaralar ve fikirler vardır.

6. The Falcon and the Winter Soldier

“Avengers: Endgame”den sonra yaşananları odağa alan yapımda Falcon/Sam Wilson ve Winter Soldier/Bucky karakterleri odağa alınıyor. Thanos’la olan mücadeleden galip gelen Falcon ve Winter Soldier, her şey sakinleştikten sonra kendilerini yeni bir maceranın içinde buluyor. Küresel bir krize müdahale eden ekip, bu mücadele sırasında yeteneklerini ve sabırlarını test ediyor.

7. WandaVision

''Scarlett Witch'' Wanda Maximoff ve Tony Stark'ın eseri android Vision ikilisini odağına alan dizide, çizgi roman uyarlamalarının tarzı klasik Amerikan sit-com estetiği ile buluşuyor. Görünürde normal ve mutlu bir hayat yaşayan Wanda ve Vision, çok geçmeden hayatlarının göründüğünden çok daha farklı olduğunu ve gerçeklikten uzakta yaşadıklarını adım adım fark ederler.

8. Agents of S.H.I.E.L.D.

The Avengers’taki rolünden sonra, Ajan Phil Coulson (Clark Gregg) dünya çapında hukuki yaptırım örgütü S.H.I.E.L.D.’e geri dönüyor. Henüz sınıflandırılmamış olayları çözmek için eğitimli ajanlardan oluşan küçük bir ekip kuruyor. Ekipte dövüş ve casusluk konusunda uzman olan Ajan Grant Ward (Brett Dalton), pilot ve dövüş sanatları ustası Ajan Melinda May (Ming-Na Wen) ve zeki ama çok da sosyal olmayan bilim adamları Ajan Leo Fitz (Iain De Caestecker) ile Ajan Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge) yer alıyor. Bunların yanı sıra, ekibe bilgisayar hacker’ı bir sivil olan Skye (Chloe Bennet) de katılıyor. İnsan ruhunun umudunu ve merakını gösteren bu destansı maceraya hazırlanın. Bu Süper kahramanların, uzaylıların ve olağan dışı şeylerin dünyası. Dizi insanların durumunu süper güçleri olmayan S.H.I.E.L.D ajanlarının gözünden anlatıyor ve birlikten kuvvet doğacağını, böylece dünyada bir farklılık yaratabileceğimizi ileri sürüyor.

9. Runaways

Anne-babalarının kılık değiştirmiş süper kötü insanlar olduklarını keşfettikten sonra, bir grup genç ailelerinin eylemlerini telafi etmek ve kökenlerinin sırlarını keşfetmek için evlerinden kaçar ve bir araya gelirler.

10. Inhumans

Uzun yıllar Marvel sinema evreninin bir parçası olarak adı anılan Inhumans, geçtiğimiz yıl bu planın değiştiği ve Inhumans'ın ABC kanalında dizi olacağı açıklanmıştı. Marvel'ın da sahibi olan Disney'e ait olan ABC kanalı Agents of SHIELD dizisine de ev sahipliği yapmakta. Inhumans dizisi süper güçlere sahip bir ailenin kendi krallıklarından kovulmasıyla başlıyor ve yeniden bir araya gelerek eski güçlerine kavuşma hikayesine odaklanıyor. 

11. Legion

Kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller'i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.

12. Agent Carter

1946'da Peggy Carter, Stratejik Bilimsel Rezerv'de (SSR) sekreterlik görevlerine düşürülür. Howard Stark ihanetle suçlandığında, uşağı Edwin Jarvis'in yardımıyla adını temize çıkarmak için gizlice Peggy'yi işe alır.