Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (23 Kasım 2018)

23.11.2018 01:22

23 Kasım 2018 haftasında 3'ü yerli toplam 6 film vizyona giriyor.


Bizi Hatırla

Kaan bin bir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir kariyere sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref'i biraz ihmal etmiştir. Günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar. Ancak yoğun işlerinden ötürü gitmek yerine babasını İstanbul'a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref Bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçindeki bulundukları güç durum, özellikle Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir. Çağan Irmak'ın yönettiği filmin başrollerinde Tolga Tekin, Altan Erkekli ve Özge Özberk yer alıyor.


Grinç

Bir mağarada sadık köpeği Max ile yalnız yaşayan Grinç alaycı bir huysuzdur. Günlük ihtiyaçları için pek çok icat ve teknolojiyle dolu olan mağarasından dışarı çıkması pek de gerekmeyen Grinç, yaşadığı Who köyündeki komşularıyla ise nadiren görüşmektedir. Ne var ki komşuların her yılki Noel coşkuları kendisine kadar gelmekte ve sinirlerini bozmaktadır. Hele ki bu yılın Noel kutlamalarının her zamankinden üç kat daha büyük yapılacağını duyduğunda, Grinç için yapılacak tek bir şey kalmıştır: Noel'i çalmak! Bunu yapmak için Noel arifesinde Noel Baba gibi davranmaya karar verir, hatta kızağını çekmek için zavallı bir geyiği yakalayacak kadar ileri gider. O sırada köyde yaşamakta olan Cindy-Lou ise arkadaşlarıyla birlikte yılbaşında Noel Baba'yı yakalayıp, bekar annesine yaptığı yardımlar için teşekkür etme planı yapmaktadır. Bu Noel'in kazananı kim olacak dersiniz? Cindy-Lou Noel Baba'yla tanışabilecek mi? Yoksa Who köyünün tatil coşkusunu Grinç yüzünden yok mu olacak? Huysuz kahraman Grinç'i İngiliz aktör Benedict Cumberbatch seslendiriyor.


Deliler Fatih'in Fermanı

Büyük bir prodüksiyonla çekilen tarihi filmde Fatih Sultan Mehmet tarafından Vlad Tepeş, ya da daha çok bilinen ismiyle Kazıklı Voyvoda’nın şatosuna gönderilen cesur Osmanlı süvarileri Deliler’in yaşadıkları anlatılıyor. 2. Murat, Eflak topraklarını fethettiğinde, Romanya Voyvodası'nın sadakatini garantilemek adına kralın iki oğlu Vlad ve Radu'yu rehin alır. Çocukluklarını Fatih Sultan Mehmet’le beraber geçiren iki kardeşten Vlad, babasının ölümünden sonra Eflak’a voyvoda olarak atanır. Padişaha karşı içinde çok büyük bir kin ve nefret besleyen Vlad, imparatorluğa karşı pek çok kanlı eylem yapar ve isyan eder. Vlad Tepeş, yani Kazıklı Voyvoda, Fatih Sultan Mehmet'in gönderdiği elçiyi öldürünce padişah, Vlad'ın öldürülmesi için ferman çıkarır ve bu işi yapacak bir ekip kurması için Baba Sultan'ı görevlendirir. O da Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar'dan oluşan 'Deliler' Birliği'ni, Edirne'den Targovişte'ye yollar. Filmin başrollerinde Erkan Petekkaya, Yetkin Dikinciler ve Nur Fettahoğlu gibi isimler bulunuyor.


Put Şeylere

Onur Ünlü'nün yönettiği ve başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil, Öykü Karayel ve Öner Erkan'ın bulunduğu yapımda, Cihangir'de yaşayan bir grup sanatçının karmaşık olan ilişkileri, hayatlarına giren bir el kamerası nedeniyle rayından çıkmaya başlar. Tüm kadınların âşık olduğu narsist bir yönetmen, kabloyla birbilerine bağlı iki ev arkadaşı, morg görevi de gören bir tiyatro sahnesi, ölüleri dirilten bir hemşire ve bir torbacı Onur Ünlü’nün zaman ve mekânla oynadığı deneysel filminin kahramanlarıdır. Hayatlarına giren kamera kimisi için iyi bir şans yaratırken kiminin de sonunu getirecektir. Film, beş farklı senaryonun birleşiminden oluşmuş ve hepsinden bazı sahneler seçilerek kurgulanmıştır. 


Muhtemel Aşk

Christian büyük bir toptancı marketinde çalışmaya başladığında hiçbir tecrübesi olmadığı bu işte nelerle karşılaşacağını kestiremez bir vaziyettedir. Yeni ve yoğun işine alışmaya çalışırken birlikte çalıştığı Bruno iyi bir arkadaşlık kuracak, güzel ve sıcakkanlı Marion'a aşık olduğunda işler değişecektir.


Yaz

1980'li yıllarda Leningrad'da rock’n’roll ve blues müziğin yaygınlaşması, Perestroyka’nın yaklaştığını müjdelemektedir. Mike ve güzel eşi Natasha, genç müzisyen Viktor ile tanışınca, aralarında müzikle yoğrulmuş bir aşk üçgeni doğar. Mike Naumenko, Rus rock dünyasının en iyi şarkı sözü yazarlarından biridir ve Zoopark grubunun lideridir. Meşhur Kino grubunun kurucusu Viktor Tsoi ise devrimci şarkılarıyla Rus rock’ının bir başka öncüsüdür. Kirill Serebrennikov’un Cannes’da Altın Palmiye için yarışan filmi Yaz, içten bir ilk aşk hikâyesi anlatırken 1980’lerde Sovyetler Birliği’nde rock kültürünün doğuşunu da gözlemliyor.