Akira Kurosawa'nın 'Rashomon' Filmi Televizyona Uyarlanıyor

18.12.2018 21:26
Akira Kurosawa'nın 'Rashomon' Filmi Televizyona Uyarlanıyor

Steven Spielberg'in sahibi olduğu Amblin Television, Akira Kurosawa’nın ünlü “Rashomon” filminin haklarını satın aldı. Şirket, filmi bir dizi olarak geliştirmeyi planladığını açıkladı.

 

10 bölümlük dizinin her bölümünde, ana karakterlerden biri kendi bakış açısıyla yaşanan olayların farklı bir perspektifini sunacak. Seyirciler bu bölümleri izleyerek ve farklı karakterlerin bakış açılarını görerek gizemin ardında yatan gerçeği anlayabilecek. Amblin TV'nin eş başkanları Darryl Frank ve Justin Falvey; Mark Canton, David Hopwood ve Leigh Ann Burton'la birlikte yürütücü yapımcılığı üstleniyor.

 

“Rashomon” ilk olarak 1950 yılında vizyona girdi. 1952'de onursal bir Oscar da dahil olmak üzere birçok önemli ödüle layık görüldü. Filmin şimdiye kadar yapılmış en büyük filmlerden biri olduğu düşünülüyor. Bu nedenle pek çok taklidi ve parodisi yapıldı. Rashomon, ormanda bulunan bir cesetle başlıyor. Hikaye, olaya tanık olan karakterlerin anlattıkları farklı hikayeler üzerinden ilerliyor. Karakterlerin ifadeleri birbirleriyle çeliştiğinde aralarından birinin gerçeği söylemediği ortaya çıkacaktır.

 

Amblin Television şimdilerde en büyük kanal ve platformlar için dokuz ayrı dizinin yapımını üstleniyor. Bu diziler arasında CBS için “Bull”,  CW için “Roswell, New Mexico”, Netflix için "The Haunting of Hill House”, Apple için “Amazing Stories”, Showtime için “Halo”, Amazon için “Cortes and Moctezuma”, Hulu için “Animaniacs” ve Discovery için “Why We Hate” bulunuyor.