Game Of Thrones, Watchmen ve Big Little Lies'tan İlk Görüntüleri İçeren Bir HBO Videosu Yayınlandı

06.01.2019 23:46

HBO, 6 Ocak 2019 gecesi yayınlanan 76. Altın Küre Ödül Töreni'nde gösterilen bir promo videosunda merakla beklenen dizilerinin ilk görüntülerini izleyicilerle buluşturdu.


HBO dizilerinin her yıl damga vurduğu Altın Küre Ödül Töreni, bu sene kanal için biraz sakin geçti. Yayın platformlarının ödülleri silip süpürdüğü gecede TV kanalları pek fazla boy gösteremedi. Yine de HBO, tören için hazırlanan özel bir sezon arası promo videosunu ilk kez görücüye çıkararak ödül töreninden rol çalmayı başardı. Bu videoda merakla beklenen Game Of Thrones'un son sezonunun, geçen senenin sürpriz hiti olan Big Little Lies'ın ikinci sezonunun, yeni Watchmen uyarlamasının, bol ödüllü Veep ve True Detective dizilerinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Kanal, videonun ardından "Çok iyi bir yıl oalcak." tweet'ini attı.

 

Game Of Thrones'tan gelen görüntüler kısa da olsa, Jon Snow ve Daenerys Targaryen’in Winterfell'e gelerek Sansa Stark'la buluştuklarını gösteriyor. “Winterfell sizindir, majesteleri.” diyen Sansa, şimdilik Targaryen hükmünü kabul etmiş gibi görünüyor. Yine de söz konusu olan Sansa Stark'sa işler her an değişebilir. Dizinin final sezonu Nisan ayında yayınlanacak. 

 

Haziran ayında yayınlanacak Big Little Lies'ın ilk sezonuna korkunç cinayetin sır perdesini aralayarak veda etmiştik. Fakat bu perde dizideki bazı karakterler için hala aralanmadı. Kadroya yeni katılan Meryl Streep, dizide Celeste Wright'ın kayınvalidesi rolüyle yer alacak ve promo videosundan anladığımız kadarıyla, o da bu cinayetin ardında yatan sırrı öğrenmek istiyor.

 

Çizgi roman uyarlaması Watchmen ise 2019'un hitlerinden biri olmaya aday. Ekim ayında yayınlanacak diziden ilk Jeremy Irons sekansını videoda görüyoruz. Damon Lindelof'un dizisi, çizgi romandaki hikayeyi yeniden anlatmayacak. Aynı dünyada fakat günümüzde geçen, yeni karakterlerin olduğu başka bir hikayeyi konu alacak. Watchmen serisi, bilinen süper kahraman imajını alt-üst eden bir seri ve 2009 yılında DC filmlerinin ünlü yönetmeni Zack Snyder tarafından sinemaya da uyarlanmıştı.