Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Zack Snyder

Justice League: Adalet Birliği (2017) Türkçe Altyazılı Fragm
Zack Snyder profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.6/ 10
239 oy
228 kullanıcının favorisi

Zack Snyder

ABD

1 Mart 1966

Popüler Yorumlar

AnlMeydan (Profesyonel) | 14 Ocak 2016, 21:07

Merhabalar, yorumunuzda katılmadığım noktaları dile getirmek istedim.Önce katıldıklarımdan başlayayım.Bende Nolan seviyesinde bir yönetmen olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca Zack Synder'a gelene kadar çok yönetmen var takdir ettiğim.Bu yüzden en iyi 10 yönetmen arasına sokmak zor.Ancak şunu belirtmeliyim ki bence dediğiniz kadar kötü bir yönetmen de değil.300 Spartalı filmi mesela gayet güzel bir film.Film ile ilgili tarihi gerçekleri çarpıttığına dair iddaalar var ancak ben bunları bi kenara koyup filme baktım ve beğendim.Man Of Steel'i de beğenmiştim.Sadece fantastik-aksiyon türünde yapıtlar ortaya koyabilir demişsiniz de yani bu bir kişisel tercihtir.Buradan onun iyi yada kötü bir yönetmen olduğunu çıkarmak yersiz.Mesela siz de ilginizi çekmeyen türde filmler izlemeyebilirsiniz.Yönetmenin de tercihi belli başlı türler olabilir.Son olarak izleyiciyle alay eder gibi demişsiniz.Şimdi burda olay biraz yönetmenden bağımsızlaşıyor.Nedeni ise mesela Superman bir çizgi roman karakteridir.Karakter üzerinde Zack Synder'in herhangi bir oynamışlığı yok yada karakterin yetenekleriyle.Muhakkak etkileri vardır ama bütünüyle adama yıkmak haksızlık.Kısacası yönetmeni çok iyi görmemekle beraber kötü de bulmuyorum.Orta halli bir yönetmen.Gelecek filmleri var.Bakalım belki inatla izleme işini sürdürürsünüz ve bir bakmışsınız beğenmişsiniz. :)

0
7
BatesNorman (Profesyonel) | 15 Temmuz 2015, 01:31

Şu yorumlara şu puanlara bakın şaka gibi.Yaptığı 6 film de Metascore'da 100 üzerinden 59 puanı geçememiştir.Aslında ben başka bir şey söylemesem de bu puanlar her şeyi açıklıyor ama burada sinemadan anlamayan cahillere uzun uzun anlatabilirim...Şu an üzerinde yorum yaptığım yönetmen tüm Abd'de dalga geçilen hele hele Cannes seviyesine gelinince adı geçmeyen rezil bir yönetmen.Filmlerinin hepsi çocuk filmidir.Michael Bay,Joss Whedon,James Gunn gibi sadece Fantastik-Aksiyon gibi türlerde film çıkarabilir.Çünkü kapasitesi yok.Ayrıca bakıldığında sinema eleştirmenlerinin en sevmediği yönetmenlerden biridir diğer saydığım 3 isim gibi.Filmlerinde mantık yoktur.Mantık hatası diye bir şey bahsi geçmez filmlerinde çünkü komple mantıksız ve fantazinin doruğudur.Yani izleyicinin zekasıyla alay eder.Bunları tüm filmlerini inatla izlemiş biri olarak yazıyorum.Ve buna binayen atılan yorumlardan bazılarında Cristopher Nolan ile aynı kefeye konulmuştur, dünyanın en iyi 10 yönetmeninden biri denmiştir. Aslında bu kafa yapısında sinema seyircisiyle tartışmak istemiyorum.Anlayacağınız buradan gitme vakti geldi.Çünkü bu sitede 8,8 alan bu efekt yönetmeni Antonioni,Polanski gibi efsane yönetmenlerden yüksek puanda duruyor.Kısacası bu adamın birden fazla filmini beğendiyseniz VASAT bir izleyicisiniz.Tek anlamadığım nokta Cristopher Nolan gibi başarılı bir yönetmenin Man Of Steel filminde ona senaryo yazması.Nolan neden böyle bir şey yaptı anlamıyorum.

4
8

Tüm yorumlar (60)

Avatar
unchained (Dublör) | 2 Mayıs 2018, 15:37

Genellikle çizgi roman uyarlamaları yapan, iyi bir çizgi roman okuru olduğunu düşündüğüm bir yönetmendir. Nolan ile karşılaştırmak abes olacağı gibi ''rezil bir yönetmen'' demekte doğru değil. Kendi tarzını oluşturmaya çalışan, ortaya özgün bir şeyler koymak için kendince çalışan ve zaman zaman başarılı işler yapan bir yönetmen.

Cevap Yaz
0
2
johnkramer3 (Artist) | 20 Şubat 2018, 00:40

Justice League filminden kesilen bir ton sahne yazılı bir şekilde internette var. Kesilenlere bakılırsa Snyder hayatında ilk defa güzel bir çizgi roman uyarlaması çekmiş ama kızının intiharı üzerine projeden çekildi ve yerine Joss Whedon hergelesi gelip tüm filmin yarını kesip rezil etti. Whedona anlam veremiyorum, marvelda harikalar yaratan adam gelip burda filmi rezil etti.

Cevap Yaz
0
0
Eisenheim1 (Profesyonel) | 1 Kasım 2017, 21:42

Çizgi roman kültürünü çok güzel yansıtıyor watcheman bunun en büyük kanıtı ayrıca bu adamın filmlerindeki görüntü yönetmenliği muhteşem

Cevap Yaz
0
0
feardark (Profesyonel) | 1 Ekim 2017, 23:35

dcnin elinde yönetmen kalmamış gibi neredeyse tüm filmleri bu yardımcı yönetmenlik bile yapamayacak birine vermesi çok ilginç. filmlerinden sadece man of steel elle tutulur bir başarı varki o filminde yapımcısı nolandır. kesin yönetmenlik koltuğunda az cok oturmuştur.

Cevap Yaz
2
0
yasak1 (Profesyonel) | 26 Mayıs 2017, 21:50

wathcmeni izlemeden önce dedimki bu adamın tarzı var kendi mizah anlayışıyla iyi bir film çıkarmıştır kesin kötü eleştirilere bakmadan izlim dedim ve izledikten sonra dc nin ırzına geçtiğini bende anladım

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz