Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (8 Şubat 2019)

08.02.2019 10:42

8 Şubat 2019 haftasında 2'si yerli toplam 7 film vizyona giriyor.


Sarayın Gözdesi

Başrollerinde Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz'in rol aldığı 10 dalda Oscar adayı olan filmin hikayesi, İngiltere ve Fransa'nın savaş halinde olduğu 18. yüzyılın başlarında geçmekte. Kraliçe Anne'in yakın arkadaşı Lady Sarah, bir yandan narin kraliçe ve onun değişken ruh hali ile ilgileniken diğer yandan onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Saraya yeni gelen Abigail'in, Lady Sarah'nın yanında yükselerek kraliçenin gözdesi olma yolunda Lady Sarah'ya meydan okuyacaktır. 


Sisters Biraderler

1850'lerin Oregon'unda geçen hikaye, şöhretiyle nam salmış suikastçi Sisters Kardeşler Eli ve Caharli'ye altın avcısı Herman Kermitt'i öldürmek üzere verilen zorlu görev üzerinden ilerlemekte. Başrolerini John C. Reilly, Joaquin Phoenix ve Jake Gyllenhaal'ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Jacques Audiard var. 


Asla Gözlerini Kaçırma

2. Dünya Savaşı sonrasında Doğu Almanya'da resim eğitimi almakta olan Kurt Barnert (Tom Schilling) ile moda bölümü öğrencisi Elisabeth Seeband (Paula Beer) ile arasında tutkulu bir aşk başlar ve sonunda evlenirler. Ancak ülkesinin hakim sanatsal akımı Sosyalist Gerçekçilik bünyesinde istediği eserleri ortaya koyamadığını düşünen Kurt, eşiyle Batı Almanya'ya kaçar. Düsseldorf'ta kendi sanatsal dilini arayan genç adam, Elisabeth'in, savaş yıllarında Nazi Partisi'nin yüksek rütbeli bir yetkilisi olan jinekolog babası Carl'ın (Sebastian Koch) etkisini ve savaş yıllarında kaybettiği teyzesi Elisabeth'in (Saskia Rosendahl) hatırasını sürekli yakınında hissedecektir.

 

Lego Filmi 2

Lego Duplo saldırısı altındaki şehirde her şey hızla yok olmaktayken; Emmet, Lucy ve Batman istilacıları geri püskürtmek ve şehri eski düzenine kavuşturmak için keşfedilmemiş dünyalara doğru bir yolculuğa çıkacaktır. Kendi becerilerini sınarken cesaretlerini de ortaya koyacakları bu zorlu mücadelede, şehir harabeleri arasında keşfedilen bir robot tehlikenin dozunu artıracaktır. Filmin seslendirme kadrosunda ise başta Chris Pratt ve Elizabeth Banks olmak üzere pek çok tanıdık isim var.

 

Mucize Uğur Böceği

Rube, en büyük hayali böcek cenneti olan Altın Kanyon'a gitmek olan ama cam bir fanus içinde yaşayan bir uğur böceğidir. Zor durumda olan Master Water isimli bir yusufçuğa yardım eden ve onu kaldığı laboratuvara götüren Rube, Master Water'a da Altın Kanyon seyehatine katılmayı teklif eder fakat beklediği cevabı alamayınca tek başına yola koyulur. Ancak hayallerine ulaşmak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Çin yapımı yeni animasyon filminin seslendirme kadrosunda ise Haylie Duff, Jon Heder ve Norm Macdonald gibi isimler var. 

 

Babamın Kemikleri

Yaşadığı trajik bir olayın ardından çocuk yaşta köyünü terk edip kendisine bir aile kuran Ömer (Cem Davran), köyüne bir daha dönmemeye ant içmiştir. Fakat ölüm döşeğinde olan annesinin oğluna vasiyeti, kocasının yanına gömülmektir ama bu mümkün değildir çünkü Ömer köye gitmeyi reddetmiştir. Bunun üzerinde annesinin, kocasının kemiklerini getirmesini istemesi üzerine Ömer oğlunu da yanına alarak istemeye istemeye annesinin vasiyetini yerine getirecektir. 

 

Sir-Ayet

Kocasının ölümünden sonra kendini toparlayamayan Hicran'ın en büyük destekçisi kızı Gizem'dir. Bir yıldır geçirdiği zor zamanların üstesinden gelemeyen Hicran, kızının tavsiyesi üzerine psikologa gitmeye başlar. İlaçlarını düzenli kullanmadığı için bir gelişme kaydedemeyen Hicran, şehir dışına çıkmanın kendisine iyi geleceğini düşünerek kızı Gizem'i İstanbul'da bırakarak farklı bir şehre gider. Gizem okulda olduğu sırada komşularından aldığı kötü bir haberle yanına 3 arkadaşını da alarak annesinin yanına gider, fakat gördüklerini sindirmek hiç de kolay olmayacaktır. Korku türündeli filmin oyuncu kadrosunda Demet Oran, Aydan Akboğa, Gizem Terzi ve Ali Burak Küçük gibi oyuncular yer alıyor.