Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (22 Şubat 2019)

22.02.2019 09:49

22 Şubat 2019 haftasında 4’ü yerli, toplam 7 film vizyona giriyor.


Karlar Kraliçesi 4: Sihirli Ayna

Kral Harald, sihri dünya üzerinden silmek ve sihirbazları kaçırmak için sadece sihir yeteneği olanların geçebileceği bir kapı olan "Sihirli Ayna"yı kullanarak insanları kandırır. Ailesinde bir tek kendisinde sihir yeteneği olmayan Gerda, Harald'ın planını ve ailesinin de bu tuzağa düştüğünü öğrenir. Sihir yeteneği olmamasına rağmen ailesini kurtarmak için engel tanımayan Gerda'ya dostları ve Karlar Kraliçesi'nin hayali yardım edecektir. Sevginin dünyadaki en önemli güç olduğunu öğrenen Gerda, kendi yeteneklerini de bu serüvende keşfedecektir.    

Yönetmenliğini Robert Lence ‘in yaptığı animasyonun, Türkçe seslendirmesini Özden Ayyıldız,  Harun Can ve Damla Özüduru Babacan yapıyor.

 

 

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2

2017 yılında gösterime giren Ölüm Günün Kutlu Olsun’da Tree, öldürüldüğü günü döngü olarak sürekli yeniden yaşıyor ve kendisini öldürenin kim olduğunu bulmaya çalışıyordu. Serinin devam filmi olan Ölüm Günün Kutlu olsun 2'de bu kez Tree tekrar tekrar ölmenin ileride yatan tehlikelerden şaşırtıcı bir şekilde daha kolay olduğunu fark ediyor.

Senaryosunu Christopher B. Landon,  Scott Lobdell’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Christopher B. Landon oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunu ise Jessica Rothe, Israel Broussard, Suraj Sharma, Ruby Modine gibi isimler oluşturuyor.

 

 

Döndüm Ben

Takıntılı ve evhamlı Cenk, sıkıntılı yaşantısında köklü bir değişiklik yapmaya karar verir. İlk olarak eşi Melda'dan ayrılmaya karar veren Cenk, bunu eşine açıklayacağı gün büyük bir sürprizle karşılaşır. Melda, tüm aileyi bir araya getirmiştir ve artık çocuk sahibi olmak istediklerini duyurmuştur. Ne yapacağını şaşıran Cenk en yakın arkadaşı Samet'e başvurmuştur, ancak Samet'in Cenk'i cast ajansı sahibi Özge'ye yönlendirmesiyle işler daha da karışacaktır. 

Ömer Faruk Yapımcı’nın yönetmenliğini üstlendiğin filmde, Burak Satıbol, Dilara Öztunç, Sadi Celil Cengiz, Dost Elver, Erdal Küçükkömürcü isimleri beyaz perdede seyirciyle buluşacaklar.

 

 

Sibel

Babası ve kız kardeşi ile Karadeniz'in dağlık bir bölgesinde yaşayan ve dilsiz olan Sibel, sadece eski ve unutulmuş ıslık diliyle iletişim kurabilmektedir. Köylüler tarafından uğursuz sayılan ve dışlanan genç kızın hayatı, bir gün ormanda yaptığı gezinti sırasında saklanan bir yabancıyla karşılaşması ile bambaşka bir hal alacaktır.

Sibel, 71. Locarno Film Festivali FIPRESCI Ödülü'ne layık görülen filmin yönetmenliğini Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan , Meral Çetinkaya gibi gündemdeki isimlerin olduğu Sibel, sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

 

 

Tez: 13. Gece

Klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapan Gaye, erkek arkadaşı Emre'nin önerisiyle tezini yazmak üzere psikolojik sorunları olan Narin adındaki bir kızın yanına taşınır. Gaye, Narin ile yaptıkları seansları kardeşi Barış'ın kendine yolladığı kamera ile kaydetmeye başlar. Bir süre sonra Gaye'den haber alamayan Barış, kardeşinin başına ne geldiğini öğrenmek için kamera görüntülerini izlemeye karar verir. Fakat Gaye sadece 13 gece çekim yapabilmiştir...

Filmin senaristi ve yönetmeni ise 2018 yapımı Cin-i Ayet filminden aşına olduğumuz Taylan Işıklar.

 

 

New York in New York

Bir kaza sonucu Dilber'in kocasını öldüren New Yorklu fotoğrafçı Dylan, çektiği vicdan azabına dayanamayıp Dilber'den özür dilemek ister. Dilber'le konuşabilmek için onu yaşadığı yere kadar takip eden Dylan'ın peşine ise abisinin intikamını almak isteyen Mürtüz düşmüştür. Büyük bir kovalamacaya dönüşen olayda, Mürtüz'den var gücüyle kaçmaya çalışan Dylan, en sonunda kendini en büyük düşmanının evinde bulur.

Ayla Algan, Mine Kılıç, Rafael Cemo Çetin, Ahmet Utlu gibi isimleri kadrosunda barındaran filmin yönetmenliğini Muammer Koçak ve Serdar Gözenekli birlikte üstleniyor.

 

 

Git Be Abi

Abisinden nefret eden kız kardeş, Shi Miao, bir gün abisinin hayatından çıkmasını diler ve dileği gerçekleşir. Bunun üzerine hiç beklenmedik olaylar gerçekleşir.

Fen-fen Cheng yönetmenliğinde filmin başrollerinde Yuchang Peng ve Zifeng Zhang yer alıyor.