Jessie Buckley Başrollü Wild Rose’dan Fragman

03.04.2019 17:02

Prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapmasının ardından, Londra, Glasgow ve South by Southwest film festivallerinde de kendisine yer bulan Wild Rose’dan fragman yayınlandı.


İskoçyalı bir kadın şarkıcısının, Amerika country müzik dünyasına girmesinin öyküsünü konu alan film, başarılı oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor ve dikkat çekiyor. Filmin başrolü olan Rose-Lynn Harlan karakterine Taboo, War and Peace, Canavar gibi yapımlardan tanıdığımız ve çok yakında izleyeciyle buluşacak olan Chernobyl mini dizisinde de rol alan Jessie Buckley hayat veriyor. Filmde Jessi Buckley’e Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Mamma Mia, Aşkın Kitabı gibi eserlerden tanıdığımız usta oyuncu Julie Walters eşlik ediyor. Ayrıca Craig Parkinson, Sophie Okonedo, Jamie Sives, James Harkness ve Ashley Shelton gibi isimler de Wild Rose’un oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 

Sinemaseverlerin merakla beklediği Wild Rose’un yönetmenliğini ise Peaky Blinders, War and Peace ve Siyahlı Kadın: Ölüm Meleği yapımlarından tanıdığımız BAFTA adaylığına sahip yönetmen Tom Harper üstleniyor. Filmin senaryosunda ise Nicole Taylor imzası bulunuyor.

 

Amerika’da 3 Mayıs’ta Montclair Film Festival’inde ön gösteriminin yapılmasının ardından 14 Haziran’da sinema salonlarında izleyiciyle buluşacak olan Wild Rose’un, ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor.

 

Müzikal dram türündeki filmden yayınlanan fragmanı yukarda bulabilirsiniz.