Korku Filmi Scary Stories to Tell in the Dark’tan Bir Fragman Daha

24.07.2019 14:17

Oscarlı yönetmen, yapımcı ve senarist Guillermo del Toro’nun senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği yeni korku filmi “Scary Stories to Tell in the Dark”ın bir fragmanı daha korku filmi sevenlerle buluştu.


2018 yılında “The Shape of Water” ile iki dalda Oscar’ı kucaklayan Guillermo del Toro’nun yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise  “Future Murder”, “Troll Avı” ve “Otopsi” filmleriyle beğeni toplayan Norveçli yönetmen André Øvredal oturuyor.

 

Vizyondaki yerini almasına bir ay kalan filmin konusu ise 1960'ların son yıllarında Amerika’da huzur ve mutluluk dolu bir hayatları olan Mill Valley Kasabası sakinlerinden biri olan Bellows ailesi hakkında ayyuka çıkmış bir halk hikayesi üzerine kurulu. Hikayeye göre, kasabanın öte ucunda bulunan bir malikanede yaşayan Sarah Bellows, korkunç işkencelere maruz kalmıştır. Bu hikayeyi keşfeden bir grup genç, Sarah’ın yaşadığı bu esrarengiz ve şiddet dolu olayların faillerinin peşine düşer.

 

Merakla beklenen “Scary Stories to Tell in the Dark”ın oyuncu kadrosunda ise Zoe Margaret CollettiMichael Garza, Austin Zajur, Gabriel Rush, Kathleen Pollard, Dean Norris ve Gil Bellows gibi isimler yer alıyor!

 

“Scary Stories to Tell in the Dark” Amerika’da 9 Ağustos, ülkemizde ise 23 Ağustos tarihinde dev ekranda korku filmi tutkunları ile buluşacak.