Dwayne Johnson'lı Black Adam'dan Poster Geldi!

17.11.2019 00:30
Dwayne Johnson'lı Black Adam'dan Poster Geldi!

DC çizgi roman evreninden uyarlama olan Black Adam filmine ait yeni poster, resmi kanallar yolu ile yayınlandı.  Dwayne Johnson'ın başrolünü üstleneceği Black Adam'a ait yayınlanan bu dijital poster ile birlikte filmin vizyon tarihi de açıklandı. 

 

C.C. Beck ve Otto Binder'ın yaratıcılığında oluşturulmuş olan Black Adam karakteri Shazam karakterinin şeytani ikizidir. Ancak zaman geçtikce Black Adam kötü olmaktan yavaş yavaş uzaklaşıp, pişmanlık duyduğu geçmiş anılarını ve suçlarını silmek/unutturmak amacı ile anti-kahraman olmaya karar verir. Çizgi romandaki olay işleyişine bakacak olursak, Black Adam Antik Mısır dönemlerinde ortaya çıkan bir kahramandır ancak aslında olaylar Shazam’ın yüksek rahip mertebesine ermesi ile başlar. Shazam kendini geliştirdikçe güçlerini miras olarak kime bırakacağı endişesi içini sarmaya başlar ve böyle birine ihtiyaç duyduğuna karar verir. Bir gün Ramses'in oğlu olarak bilinen Teth-Adam, Shazam’a bu açığı kapatacak kişi olduğunu düşündürür. Teth-Adam, Shazam adını söylediği zaman altı Mısır Tanrısı tarafından kutsanacaktır...

 

Bizlerin yeni duyduğu proje için aslında Dwayne Johnson yaklaşık 10 yıldır çalışmalarını sürdürüyormuş ancak işler Johnson’ın umduğu gibi ilerleyememiş ve film beklenilenden çok daha uzak bir tarihte 22 Aralık 2021 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.