Sinemalar.com

Adını Sen Koy

Adını Sen Koy
20 Ağustos 2009

Başrollerini Melis Birkan, Cemal Toktaş, Ali İl ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın paylaştığı, Tuna Kiremitçi’nin ilk uzun metrajlı filmi “Adını Sen Koy”un çekimleri tamamlandı.

 

Yapımcılığını Elizi Film’in üstlendiği, senaryosu da Tuna Kiremitçi tarafından yazılan filmin konusu şöyle:

 

Can (Ali İl), delice sevdiği Aybige (Melis Birkan) ile bir hafta sonra evlenecektir. Ama hayatının kadınını çocukluk arkadaşı Ilgaz (Cemal Toktaş)’la tanıştırdığında, garip bir şey olur: Ilgaz’ın Aybige’ye karşı tutumu, şaşılacak kadar soğuktur. En güvendiği arkadaşının bu tavrı, Can’ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige’nin de huzursuz olmasına yol açar. Ama Ilgaz’ın intihar saplantılı ağabeyi Harun (Ahmet Mümtaz Taylan) çıkagelince, olayların seyri birdenbire değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikâhtan önceki son hafta Aybige, Can ve Ilgaz için hayatlarının sınavına dönüşecektir. 

 

Sinema okulunda çektiği kısa filmleriyle ödüller almış olan Tuna Kiremitçi, senaryosunu da kendisinin yazdığı “Adını Sen Koy”dan şöyle bahsediyor: “Özünde bir aşk filmi… Aynı zamanda dostluk, hayat , ölüm ve biraz da delilik üzerine bir film olmasını istedim. Bütün bunlara aşkın aynasından bakmaya çalıştım.”

 

Tuna Kiremitçi böylece, Eskişehir’de geçen ünlü romanı “Git Kendini Çok Sevdirmeden”den sonra, doğup büyüdüğü şehre bu kez kamerasıyla dönüyor.

 

Görüntü yönetmenliği Soykut Turan tarafından yapılan filmde, Itır Esen, Burhan Şeşen, Gülen Karaman, Funda Şirinkal da rol alıyor.

Tüm yorumlar (23)

Avatar
fatihselim (Figuran) | 11 Aralık 2010, 20:41

film beni nedendir etkiledi doğrusu. yaşanmışlığından belki

Cevap Yaz
0
0
merff (Amatör) | 18 Eylül 2009, 16:54

Melis Birkan'ın varlığı beni filmden soğutmaya yeterli oldu. Gerçi geriye kalan oyuncular kaliteli. Ama klasik romantik filmden öteye geçer mi orası meçhul.

Cevap Yaz
0
0
gozde-sakin (Figuran) | 6 Eylül 2009, 20:47

başrol oyuncusunun melis birkan olduğunu görmek beni üzdü.karakter oyuncusunun tam karşılığıdır.bir diğeri için de bkz.nurgül yeşilçay.yani iki insan her oynadığı filmde barda olsun,ıssız adam olsun,her üzülüşünde aynı her sevinişinde aynı tepkiyi mi verir.hayır karakter oyuncusu ama çıkardıkları karakter de düzgün olsa.ne bileyim yani belli bi rol olsa örneğin kızgın,çılgın vs. gibi.sokakta gördüğümüz kızlardan hiç bir farkı yok ki.ben melis birkan ı iyi bi oyuncu olarak nitelendirmiyourm.keşke başka biri oynasaymış.her neyse tuna kiremitçi çektiği için ve cemal toktaş oynadığı için gideceğim.gerisi tırı vırı

Cevap Yaz
0
0
pelinimm (Artist) | 30 Ağustos 2009, 18:58

sesi ve konuşma tarzı iğrenç olan, konuşma ve vurgu tonları ii olmayan Melis Birkan oynadığına goree ve eğerde kendi sesiyle oynarsa bence iğrenç bi film cıkar  ortayaa...

Cevap Yaz
0
0
ches (Figuran) | 29 Ağustos 2009, 19:09

valla yorumlara göre gideceğim bir film bu.yorumlar iyi olursa giderim belki

Cevap Yaz
0
0
Atish (Dublör) | 7 Eylül 2009, 05:41

zaten burdaki yorumlara göre değerlendireceksen yüzde doksanının hem fikir olmasını görmen lazım

0
0
KUDOS (Star) | 1 Eylül 2009, 04:19

sitedeki yorumlarla yola çıkıp filmi degerlendirmeniz çok yanlış olur .
hem yorumlar birbirlerini tutmuyor hemde o kadar çok sinemadan anlamayıp atıp tutan varki şaşarsınız :(

0
0
Görüşleriniz