Sinemalar.com

Türkler Çıldırmış Olmalı

Türkler Çıldırmış Olmalı
14 Eylül 2009

Avşar Film, 4 milyon dolar bütçeli müthiş bir komedi filmine imza atıyor. Önemli bir bölümü Güney Afrika ve Hollywood’da çekilecek olan “Türkler Çıldırmış Olmalı” adlı filmin başrolünü paylaşan isimler arasında bugüne kadar oynadığı her filmi büyük gişeler yapan ve gişe hasılatı listesinde ilk sıralarda yer alan oyuncu Peker Açıkalın da yer alıyor. Yönetmenliğini Murat Aslan’ın üstlendiği “Türkler Çıldırmış Olmalı” filminin Türkiye’de çekilmekte olan sahneleri için de Kenya’dan getirilen mimarlar ile Bahçeköy’de müthiş bir yerli köyü kuruldu. Yaklaşık 1000’e yakın Afrikalı yerli, filmde figüran olarak rol alıyor. Yerlilerin kostümleri ve takıları bile Afrika’dan özel olarak getirtildi. Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında kurtarma timinin boğuşacağı hayvan sahnelerinde (timsahlar, ayılar, filler, aslanlar, yılanlar vb.) canlı hayvanlar kadar, robot hayvanlar da kullanılacak. Bu zorlu sahneler için ise Hollywood’a gidilecek. “Türkler Çıldırmış Olmalı” hem senaryo hem de görsel kalitesinden ve kahkasından o kadar emin ki Türkiye\'nin yanı sıra 10 ülkede daha 450 kopya ile 27 Kasım tarihinde vizyona girecek.

 

Avşar Film ve yönetmen Murat Aslan’ın büyük bir titizlikle üzerinde yıllarca çalıştığı ve en iyi filmimiz olacak dediği bu proje her yönü ile Hollywood yapımlarını aratmayacak kalitede. Murat Aslan’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Türkler Çıldırmış Olmalı” adlı komedi - macera filminde Peker Açıkalın, Önder Açıkbaş, Durul Bazan, Erdal Tosun, Ruhi Sarı, Erdem Akakçe, Timur Acar, Burhan Öçal, Zeynep Beşerler, Tuba Ünsal, Levent Özdilek, Oya Aydoğan ve Kadir Çöpdemir rol alıyor.

 

Teknesiyle dünya turuna çıkan Türkiye’nin en zengin ve ünlü Türk işadamını kaçıran Somalili korsanlara karşı Türkiye’den gönderilen özel ekibin maceralarının anlatıldığı film 27 Kasım’da vizyona girecek.

Tüm yorumlar (35)

Avatar
ArsivlikFilmler (Profesyonel) | 16 Temmuz 2011, 17:58

Fazla iddialı sözler vardı filmide gördük. Resmen kendilerini rezil etmişler.
Tamam film iyi hoşta  haberdeki kadar da eşsiz değil en iyi filmimiz olucak demesi bilene Mezarındaki Kemal Sunal'ın bilene kemiklerini sızlatacağı sözler. Hani nerede bizim üstadımızın komedileri nerde şimdiki komediler yapmayın gözünüzü seveyim.

Cevap Yaz
0
0
cramer (Dublör) | 24 Kasım 2010, 15:58

merhaba arkadaşlar,film hakkında yapılan kötü yorumlara aldanıpta lütfen olumsuz düşünmeyiniz...izleyin tek kelimeyle harika .recep ivedik,kutsal damacana gibi komedi filmi diye yutturulan yapımlara ot yolduracak bir film.kemal sunal filmleri dışında ilk defa bir filme bukadar güldüğümü hatırlıyorum.emeği geçen herkese teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
senyorahmet (Amatör) | 27 Haziran 2010, 23:11

TROPİK FIRTINA ÇAKMASI
yazıktır bu harcanan paraya almışlr tropik fırtınanın kopyasını yapmışlar gerçi ounda becerememişler yok efendim en iyi komedilerimizden olacakmış ayıptır insaf aldınız bizim eşilça komedilerini bu filmele aynı kefeye koyduunuz nerde eski komediler nerde şimdikiler

Cevap Yaz
0
0
asdf36 (Profesyonel) | 30 Kasım 2009, 20:39

""Avşar Film, 4 milyon dolar bütçeli müthiş bir komedi filmine imza atıyor..""
"bugüne kadar oynadığı her filmi büyük gişeler yapan ve gişe hasılatı listesinde ilk sıralarda yer alan oyuncu Peker Açıkalın da yer alıyor.."
"hem senaryo hem de görsel kalitesinden ve kahkasından o kadar emin ki..."
arkadaslar bunlar gördügünüz üzere yukardaki haber detay 'dan alıntıdr.. yani bir film anca böle lanse edilebilir.. xD yapmayın etmeyin kendinizi güldürmeyin.. her filmi gişe yapan hasılat listelerini kavuran diyince sanırsınız ki Jim Carrey oynuyor.. filmi bilmem ama bu haber detaydan öte haber saçmalama olmus ve objektiflikten eser yok!..

Cevap Yaz
0
0
serhanbozdemir (Amatör) | 18 Ekim 2009, 19:55

ARKADAŞLAR GERÇEKTERN FİLİM ÇOK KOMİK GÜZEL BİR FİLİM EĞER FİLİMİN DÜĞÜN SAHNESİNE BAKARSANIZ ŞARKICI BENİM YANIMDAN GEÇİYOR BEN ORADA GARSON OLARAK YARDIMCI OYUNCUYDUM BU FİLİMİN BAŞARISI MUKEMMEL ÇOK GÜZEL BİR FİLİM İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM
 

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz