Christian Bale ve Margot Robbie’li “Amsterdam” Filminden İlk Fragman Geldi!

07.07.2022 10:16

Üç arkadaşın birbirlerini koruma anlaşması, David O. Russell'ın merakla beklenen dönem dönem filmi “Amsterdam”da açığa çıkabilir.

Kara komedide Christian Bale ve John David Washington, Amsterdam'da izinliyken Margot Robbie tarafından canlandırılan bir hemşireyle arkadaş olan iki yaralı asker olarak karşımıza çıkıyor. 1930'larda, üçlü, birisini öldürmekle suçlanınca kısa süre sonra kendilerini, "Amerikan tarihinin en şok edici gizli planlarına" dayanan bir komplonun içinde bulurlar.

Beş kez Oscar adayı olan Russell tarafından yazıp yönetilen “Amsterdam”da ayrıca Anya Taylor-Joy, Robert De Niro, Rami Malek, Taylor Swift, Chris Rock, Michael Shannon, Mike Myers, Zoe Saldaña, Alessandro Nivola, Timothy Olyphant ve Andrea Riseborough yer alıyor. Yani kadro bir yıldızlar geçidi tadında diyebiliriz. 

“Amsterdam”, Russell'ın Oscar ödüllü Bale ile “Dövüşçü” ve “Düzenbaz”dan sonra üçüncü kez birlikte çalışışı. Bale aynı zamanda filmin yapımcıları arasında da yer alıyor.

Ayrıca, "Joy", "American Hustle" ve "Umut Işığım"tan sonra Robert De Niro da dördünce kez bir Russell filminde boy gösteriyor.

Şimdiden ödül sezonunun gözde yapımlarından olacağı öngörülen “Amsterdam” 4 Kasım 2022’de vizyona girecek.