Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (14 Ekim 2022)

14.10.2022 09:41
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (14 Ekim 2022)

Bu hafta 2’si yerli 8 film vizyona giriyor.
Aralarında korku sineması severlerin heyecanla beklediği "Cadılar Bayramı" serisinin yeni filmi "Cadılar Bayramı Sona Eriyor" ve  Viola Davis'i başrole taşıyan "Kadın Kral" da var. 

Cadılar Bayramı Sona Eriyor (Halloween Ends)

Süre: 111 dk
Tür: Korku
Yönetmen: David Gordon Green
Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Kyle Richards

Michael Myers ve Laurie Strode'un destanı, serinin bu son bölümünde tüyler ürpertici şekilde doruğa ulaşıyor. 

"Cadılar Bayramı Öldürür" filmindeki olaylardan dört yıl sonra Laurie (Jamie Lee Curtis), torunu Allyson (Andi Matichak) ile birlikte yaşıyor ve anılarını yazmayı tamamlıyor. Michael Myers ise o zamandan beri görülmemiş. Laurie, yıllarca kendi gerçekliğini Michael’ın hayaletinin belirlemesine izin verdikten sonra korkudan ve öfkeden sıyrılıp hayatın tadını çıkarmaya karar vermiş. Ama genç bir adam olan Corey Cunningham (Rohan Campbell), bakıcılığını yaptığı bir erkek çocuğu öldürmekle suçlanınca bir şiddet ve dehşet dalgası Laurie’yi de kontrol edemediği kötüyle son kez yüzleşmeye iter.

Kadın Kral (The Woman King)

Süre 126 dk
Tür: Dram, Tarihi
Yönetmen: Gina Prince-Bythewood
Oyuncular: Viola Davis, John Boyega, Thuso Mbedu

Film, tamamı kadınlardan oluşan bir askeri birliğin generali Nanisca ve bu birlikteki hırslı asker Nawi'nin hikayesini konu alıyor.

Gulliver Dönüyor (Gulliver Returns)

Süre: 90 dk
Tür: Macera, Animasyon, Aile
Yönetmen: Ilya Maksimov

Lilliput halkı, Gulliver'e acil yardım isteyen bir mektup gönderir. Adada pek çok değişiklik meydana geldiğini fark eden Gulliver ve arkadaşları, kendilerini çeşitli maceraların içinde bulurlar.

Kurtarıcı (The Crusade)

Süre: 67 dk
Tür: Komedi, Bilim-Kurgu
Yönetmen: Louis Garrel
Oyuncular: Louis Garrel, Laetitia Casta, Joseph Engel

Abel ve Marianne, ergenlik çağındaki oğullarının gezegeni kurtarma planları uğruna ailesinin değerli eşyalarını sattığını öğrenince ortalık karışır.

Hara

Süre: 99 dk
Tür: Dram
Yönetmen: Atalay Taşdiken
Oyuncular: Dolunay Soysert, Nehir Erdoğan, Isabella Haddock

13 yaşındaki Beste'nin babası veterinerdir ve Beste atlarla iç içe büyümüştür. Çiftliklerine yeni gelen patron, çiftliği kapatmayı planlamaktadır. Bu karara direnmeye çalışan Beste, bir yandan en sevdiği atın satılmasıyla karşı karşıya kalırken, diğer yandan annesi ve babasının ayrılık kararı aldığını öğrenir.

Etkileyici (Deinfluencer)

Süre: 91 dk
Tür: Korku
Yönetmen: Jamie Bailey
Oyuncular: Marie Luciani-Grimaldi, Simon Phillips, Caylin Turner

"Etkileyici", okuldan dönerken maskeli biri tarafından kaçırılan sosyal medya ünlüsü Kelly'nin hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Shin Ultraman

Süre: 113 dk
Tür: Macera, Dram, Aksiyon
Yönetmen: Shinji Higuchi
Oyuncular: Takumi Saito, Masami Nagasawa, Hidetoshi Nishijima

"S-Sınıfı Türler" olarak bilinen, tanımlanamayan dev canlılar gitgide Japonya'yı tehdit etmeye başlayınca gümüş bir dev atmosferi aşarak Dünya'ya gelir.

Sevmedim Deme

Süre: 130 dk
Tür: Dram, Biyografi
Yönetmen: Burak Kuka
Oyuncular: Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Ceyda Ateş

“Sevmedim Deme” şarkısıyla tanınan Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’un ünlenme hikayesi ve birlikte olan yolculukları beyazperdeye taşınıyor. Filmin yönetmenliğini Burak Kuka üstleniyor.