“Joker: Folie à deux” Filminden Yeni Görsel!

04.10.2023 10:33
“Joker: Folie à deux” Filminden Yeni Görsel!

“Joker: Folie à deux” filminden yeni bir kare paylaşıldı!

Merakla beklenen “Joker: Folie à deux” filmden Joaquin Phoenix’i gördüğümüz yeni bir kare yayınlandı. Todd Phillips,  yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Scott Silver'la birlikte yazdı. “Joker: Folie à deux” filminin 4 Ekim 2024 tarihine vizyona girmesi planlanıyor.

1 milyar dolar hasılat yapan ve Phoenix'e ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Oscar'ını kazandıran 2019 yapımı “Joker” filminin devamında, Lady Gaga da Harley Quinn'i canlandırıyor.

İlk “Joker” filmi, tüm zamanların en çok hasılat yapan DC filmlerinden biri haline gelmesiyle sürpriz bir hit oldu. Devam filmi adı olan “Folie à Deux” de, genellikle yakın aile üyeleri olmak üzere iki veya daha fazla kişiyi etkileyen aynı veya benzer bir zihinsel bozukluk için kullanılan tıbbi bir terime atıfta bulunuyor. Bu durumda filmin hikayesinin Joker ve Harley Quinn ilişkisi etrafında şekillenmesi bekleniyor.

Filmde ayrıca Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Jacob Lofland, Catherine Keener ve Harry Lawtey gibi isimler de Gaga ve Phoenix'e eşlik ediyor. 

“Joker” filminin konusu ne?

Gotham City'de yaşayan başarısız komedyen Arthur Fleck, babasız büyümüş bir palyaçodur. Arthur'un en yakın arkadaşı olan annesi onu Happy (Mutlu) adıyla çağırır. Ancak bu ismin ona yüklediği misyon, Arthur'un toplumdan dışlanmasına ve zorbalığa uğramasına engel olamayacaktır. Arthur zamanla, dışlanmışlığın vermiş olduğu hayal kırıklığıyla gözü dönmüş bir katil olagelen alter egosu Joker'e dönüşür. 

  • Joaquin Phoenix