Cumhuriyetin İlanından Önceki Akşamı Anlatan “Son Akşam Yemeği” Filminden İlk Fragman!

17.10.2023 12:43

Cumhuriyetin ilanından önceki akşam yaşananlara ışık tutan “Son Akşam Yemeği” filminden ilk fragman paylaşıldı!

Senaryosunu Vilmar Özçınar ve Ayla Hacıoğulları’nın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Levent Onan’ın oturduğu “Son Akşam Yemeği” filminden ilk fragman yayınlandı. Cumhuriyetin ilanından önceki akşamı konu alan film, 27 Ekim’de vizyona girecek. 

Onur Tuna’nın Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’e hayat verdiği filmin kadrosunda Pelin Akil, Engin Şenkan, Necip Memili, Mustafa Kırantepe, Yasemin Conka, Aslı Tandoğan ve Cemal Hünal gibi önemli isimler yer alıyor.

“Son Akşam Yemeği” filminin konusu ne?

28 Ekim 1923'te, Çankaya Köşkü'nde, ülkenin kaderini değiştirecek kararların imzalanmak üzere olduğu bir dönemde, akşam yemeği için hummalı hazırlıklar devam etmektedir. Bu sırada köşkte yaşlı bir hizmetçi olan Ahir (Engin Şenkan), köyden bir ziyaretçinin gelmekte olduğunu haber verir. Çankaya Köşkü'nün üst katında yeni bir yönetim şekline geçiş konusunda tartışmalar yoğundur ve ertesi gün cumhuriyet ilan edilecektir.

Film, köşkün mutfağında aşçıdan yamağa tüm çalışanların, hüzün ve mutlulukla dolu bu özel yirmi dört saatlik sürece tanıklık etmesini konu alıyor. 

Kaynak: BoxOffice Türkiye

  • “Son Akşam Yemeği” film afişi