James

İngiltere | 17 Nisan 1959
9,3/10

Tam adı Shaun Mark Bean olan oyuncu 17.04.1959'da Sheffield, Yorkshire, İngiltere'de doğdu. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring  filmindeki Boromir karakteriyle kendisinden söz ettirmiştir. Abigail Cruttenden ile beraberliğinden Evie Natasha adında, Melanie Hill'den olan Lorna ve Molly adlarında üç kızı var.   Londra’da bulunan Royal Academy of Dramatic Art’ta eğtim gören Bean,  aktör olmaya karar vermeden önce babasının yanında kaynak dükkanında çalışıyordu. Sahneye ilk kez Romeo ve Juliet tiyatro oyunuyla çıktı. 1995 yılında BAFTA ödülleri törenini sundu. Sean Bean 1997 yılında Sheffield-Hallam Üniversitesi'nden fahri doktora ünvanı kazandı. İngiltere'nin Sheffield United futbol takımının sadık bir taraftarı. Sol Omuzunda 100% BLADE yazılı bir dövme var. Favori futbol takımının adı Sheffield United Blades. Film çekimleri sırasında dövme yara izi haline getiriliyor ya da üstüne başka bir dövme yapılıyor. Bir aksiyon sahnesinde Harrison Ford Onu gözünün kenarından yaralandı. Patriot Games (1992) filminin çekimleri sırasında yaşanan bu kazada Ford Onu çengelli bir bot sırığıyla yaralamıştı. Borimir ve Odysseus rollerini almasının sebebini şöyle açıklıyor: Hain karakterleri canlandıran biri olarak tanınıyorum, kötü adamları canlandırmaktan bıktım, artık biraz da sempatik karakterleri canlandırmak istiyorum.

Devamını Oku

James Biyografi

Laurent, James’ i kesinlikle öldürücü diye tanımlar ve Edward James’ in hayatının iz sürmek olduğunu söyler.

James vampirlerin koruduğu insanları avlama özelliği vardır ki bunu Bella’ yı öldürmeye hazırlandığı sırada söyler. James Bella’ ya avladığı başka bir insandan bahseder ki bu kişi Alice’ dir. Ama Alice’ in koruyucu vampiri onu kurtarmayi başarmış ve karşılığında da James onu öldürmüştür.

James beyzbol sahasında Bella’ nın büyük bir vampir klanı tarafından korunduğunu gördüğünde bunun avlanmak için harika bir sebep oldğunu düşünür. Bella kendi ayağıyla James’ in yanına gittiği halde , Cullenlar, James Bella’ yı öldüremeden önce oraya varırlar fakat James’ in Bella yı ısırmasını engelleyemezler.
Bella’ nın vampir olmasını engellemek için, Edward, James’ in zehirini Bella’ nın kanını emerek atmak zorundadır. Bütün korkularına rağmen dener ve başarılı olur.