Jane

Avustralya | 11 Temmuz 1984
8,9/10
Rachael May Taylor, Avustralyalı aktris. 1984’te Christine ve Nigel Taylor'ın çocuğu olarak Tazmanya'nın Launceston şehrinde doğdu. Lise eğitimi esnasında yerel bir mankenlik ajansı ile çalıştı. Daha sonra da üniversite eğitimini yarıda bırakarak Sydney'e gidip kariyerine orada devam etti. Aynı zamanda burada Sydney Üniversitesi'nde tarih ve politika okudu. Rachael Taylor bir dizi Amerikan yapımı TV filmlerinde rol aldı. Bunlar arasında Man-thing, See No Evil bulunuyordu. Avustralyalı drama dizisi headLand'de Sasha Forbes karakterini canlandırdı. Hatta bu rolü ile Avustralya’nın Logie Ödüllerine En Yeni Popüler Kadın Yetenek dalında aday gösterildi. 2007 yapımı Transformers filmindeki Maggie rolüyle önemli bir çıkış yaptı. Rachael Taylor ayrıca 2008 yapımlı Shutter adlı filmde de rol aldı. 2015'te başlayan Jessica Jones dizisindeki Trish rolüyle beğeni kazandı.
Devamını Oku

Jane Biyografi

Volturi, Jane ve Alec’i daha insanlarken gözlerine kestirmiştir. Ama değiştirmek için biraz daha büyümelerini beklemişlerdir. Alec ve Jane’ in yaşadığı kasabadakiler onları büyücü oldukları gerekçesi ile yakmak isteyince Aro bütün kasabalıları öldürüp onları hemen orada değiştirmiştir. Jane’in gücü ile verdiği acı Volturi tarafından kurtarılmadan once kasabalılar tarafından yakılırken çektiği acı ile aynı acıdır.

Tutulma kitabında, Victoria’ nın ordusu ile başa çıkması için Jane gönderildi. Volturi nin dişer önemli üyeleri beklerken, Victoria’ nın ordusunun tek sağ kalan üyesi Bree’ nin sorgulanmasini Jane gerçekleştirdi. Kurallara uymayanların cezalandırılacağını söyleyerek Felix’ e Bree’ yi öldürmesi için emir verdi. Cullenlar ve Volturi’ nin Breaking Dawn’da ki buluşmasında da orada bulundu.