David Chokachi

6,9 16 oy

David Chokachi Biyografi

David Al-Chokhachy, bilinen adıyla David Chokachi, Amerikalı aktör.

1968'de Iraklı bir baba ve Fin bir annenin çocuğu olarak Plymouth, Massachusetts'te dünyaya geldi. Lise yıllarında su sporlarına ilgi duyan David bu alanın dışında ayrıca okulun futbol takımının yıldız oyuncuları arasındaydı. Spordan arta kalan zamanlarında ise film izlemekteydi. Liseyi bitirdikten sonra Lewinstone, Maine'de bulunan Bates Üniversitesi'nde burslu olarak siyasal bilimler bölümünde okudu ve buradan 1990 yılında mezun oldu. Mezun olduğu yıl Washington'da ABD Millet Meclisi üyesi Gerry Studds'ın yanında çalışmaya başlayan Chokachi, gazetede gördüğü modellik ilanlarından birine başvurarak politika kariyerine bir süreliğine de olsa ara verdi. Katıldığı seçmelerde başarılı olduktan sonra çok geçmeden modellik ve oyunculuk teklifleri almaya başladı. İki yıl boyunca Boston ve New York arasında mekik dokuyan sanatçı, modelliğin yanısıra reklam filmlerinde de boy gösterdi.

Reklam filmlerindeki başarısının ardından With Honors adlı filmle ilk sinema deneyimini yaşadı. Oyunculuk kariyerinde adının uluslararası alanda duyulmasını sağlayan yapım ise can kurtaran Cody Madison'u canlandırdığı "Sahil Güvenlik" dizisi oldu. Bu dizinin ardından sinema dünyasında şansı iyice açıldı. Shadow of a Scream adlı filmde psikolojik sorunları olan bir katili, ABC televizyonunda gösterilen "Sabrina, the Teenage Witch"de bir kayak öğretmenini ve "Suddenly Susan"da bir işadamını canlandırdı. Daha sonra Witchblade, Beyond the Break gibi dizilerde ve birçok filmde oynadı.

Bir dönem Susan Brubaker ile evli kalan oyunun 1 çocuğu vardır. Hobileri arasında sörf yapmak, kayak, snow board ve kamp yapmak bulunmaktadır.

Devamını Oku