Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Radiohead

Radiohead profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
18 oy
29 kullanıcının favorisi

Radiohead

İngiltere

1 Ocak 1986

Biyografisi

Radiohead, Oxfordshire\'lı bir İngiliz alternatif rock grubudur.

Grubun üyeleri Thom Yorke (baş vokal, ritim gitar, piyano ve elektronik ses işleme caihazları), Jonny Greenwood (baş gitarist, ve diğer enstrümanlar), Ed O\'Brien (gitar, arka vokal), Colin Greenwood (bas gitar, synthesizer) ve Phil Selway (davul, perküsyon)\'dır. Genellikle kendi dönemlerinin en yaratıcı grupları arasında gösterilirler. Bunun en büyük nedenleri de birkaç katmandan oluşan şarkıları ve bir albümlerinden diğerine müzik tarzlarındaki radikal değişikliklerdir. Albümlerini EMI gibi büyük bir plak şirketinden çıkarıyorlarsa da çoğunluk tarafından hem müzikal hem de politik bağımsızlıklarını korudukları düşünülmektedir. Albümleri dünya çapında 23 milyon satış rakamına ulaşmıştır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (9)

Avatar
thomaslenvin (Amatör) | 18 Kasım 2013, 01:20

Thom Yorke, sakindir,sakinlik verir. sakin bir hayat sürmek isteyen, bir ses almak isteyen, yanına onun sesini alabilir. dalabilir, çıkabilir, gerçek hayata uyumda biraz zorlanabilir. şarkı biter, ses biter, hayat tekrar başlar, ses susar. Thom susar. Söz biter.

Cevap Yaz
0
0
Player01 (Artist) | 23 Eylül 2011, 15:17

Radiohead'i eskiden dinlerdim ama daha sonra "Kid A" albümüyle birlikte gelen o elektrik rock tarzından sonra dinlemez oldum.90'larda gitara, gürültüye ağırlık vererek olağanüstü bir alternatif rock yaptılar, ancak müzik tarzlarını değiştirmeleri grubun düzenini de bozdu kanımca.Milenyum tıpkı Oasis'e de olduğu gibi bunlara da yaramadı.Nerde o The Bends, OK Computer...O dönemin tarzına dönemeleri kesinlikle şart benim açımdan.Eğer başladıkları tarzda deva metselerdi gelmiş geçmiş en iyi grup bile olabilirdi benim gözümde.Çok iyi iş çıkarırlardı.

Cevap Yaz
0
0
v3nd3tt4 (Dublör) | 14 Eylül 2011, 12:06

Why so green and lonely ? Heaven sent you to me ...

Cevap Yaz
0
1
varuo (Dublör) | 17 Şubat 2011, 18:46

yeni albümü merakla bekliyorum hadi be radiohead çoştur bizi the king of limbs le

Cevap Yaz
0
1
varuo (Dublör) | 7 Şubat 2011, 12:59

street spirit şarkısı insanı uçuruyo bu yüzden kutsal şarkı diyorum ona hatta tanrının radiohead aracılığıyla  kullarına armağan ettiğini düşünüyorum  zaten thom yorke de sözleriyle bunu belirtiyo
"Street Spirit" en saf şarkımız, onu ben yazmadım. O kendisini yazdı. Biz sadece onun elçileri, biyolojik katalizörleriyiz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz