Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Vedat Erincin

Kuma Fragmanı
Vedat Erincin profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.0/ 10
20 oy
5 kullanıcının favorisi

Vedat Erincin

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

1973 yılında AÇOK\'ta (Anadolu Çocuk Oyunları Kolu) Ümit Denizer, Turgut Denizer ve Cemal Ünlü\'den tiyatroyu öğrenmeye başladı.

AÇOK\'un Mor Gezegen, Ferhat ile Şirin, Julius Sezar, Eşek Arıları oyunlarında rol aldı. Üsküdar Halkevi\'nde tiyatro çalışmalarına katıldı.

1978 yılında Almanya\'ya gitti. Uzun yıllar Tekstil Mühendisliği okudu. Bu arada derneklerde tiyatro çalışmaları başlattı.

1986 yılında Köln Arkadaş Tiyatrosu\'nda yaşamını sadece tiyatrodan kazanmaya başladı.

1991 yılına kadar Arkadaş Tiyatrosu\'nun tüm oyunlarında yer aldı. Kiel\'den Avustralya\'ya kadar uzanan turnelere katıldı.

1991 yılında Meray Ülgen, Barbara Krott ve Lilay Erincin\'le Wupper Tiyatrosu\'nu kurdu.

Çok sayıda çocuk ve yetişkinler için hazırlanan iki dilde ve almanca oyunlarda, oyuncu, yazar, yönetmen olarak görev aldı. Gençler için hazırlanan workshop\'lar hazırladı ve katıldı.
2003 - 2006 yıllarında yeniden Arkadaş Tiyatrosu\'nda Engin Akçelik\'le beraber oyuncu, yönetmen, yazar ve yönetici olarak çok sayıda oyun ve projeye katıldı.

2008 yılına kadar Schauspielhaus Wuppertal, Oberhausen, Hagen, Bonn, Tiyatrom Berlin, Tiyatro Aktuel Berlin, Comedia-Bochum ve Duisburg, Freies Werkstatt Theater Köln, Freudenhaus Theater Essen, Hebbel Theater Berlin, Baal-Novo Offenburg gibi Şehir Tiyatroları ve Özel Tiyatro\'larda çalıştı ve hala çalışıyor.

Bu arada, çocuklar için iki dilde masal kaseti çıkardı. Çok sayıda televizyon ve sinema filminde küçük roller aldı. Radyo\'ya yazar ve oyuncu olarak bulaştı. Tiyatro, sinema, TV oyunculuğuna devam ediyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (1)
Avatar
carnifexturca (Dublör) | 23 Ekim 2011, 10:54

almanya ya hoşgeldiniz filmindeki performansı çok güzeldi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz