Shawn Michaels

8,4 22 oy

Shawn Michaels Biyografi

Michael Shawn Hickenbottom, Shawn Michaels ismi ile bilinen eski profesyonel güreşçi. World Wrestling Entertainment'in RAW brandinde güreşmiştir. 1987'den beri WWE'dedir. Monday Night Raw'ın ilk bölümünde bulunan ve şuan federasyonda olan iki güreşçiden biridir. (Diğeri The Undertaker'dır.)

WWE'ye katılmadan önce güreş kariyerine Mid-South Wrestling ve American Wrestling Association (AWA) federasyonlarında başladı.Marty Jannetty ile takım olup AWA takım kemerlerini iki kere kazandılar. AWA ile kontratları devam ederken WWF'e katıldılar. AWA'e döndüler ama 1988'de tekrar WWF güreşçisi oldular. WWF'e katıldıktan sonra tek güreşmeye başladı ve "The Heartbreak Kid" karakterini oynadı.Backstage grubu olan The Clique lideriydi. Sonraki yıllarda Hunter Heart Helmsley ve Chyna ile D-Generation X (DX) grubunu kurdu.Aynı yıl Shawn Michaels ve Bret Hart arasında "Montreal Screwjob" olayı yaşandı.Sakatlanıp WWF Championship kemerini kaybettikten sonra güreş okulu açtı.SummerSlam 2002'de güreşe döndü.

Hickenbottom dört kere dünya şampiyonu oldu. Üç kere WWE kemerini, bir kere de World Heavyweight kemerini kazandı. 1995 ve 1996 yıllarındaki Royal Rumble'ları kazandı.Ayrıca ilk Grand Slam şampiyonu oldu.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!