Mario Casas

9,1 160 oy

Mario Casas Biyografi

Mario Casas Sierra, İspanyol aktör. Paco'nun Adamları (Los hombres de Paco) dizisiyle ünlendikten sonra Aşka Yükseliş ve Sensiz Olmaz filmlerindeki H. rolüyle dünya çapında şöhrete kavuşmuştur.

1986'da Galiçya Bölgesi'ndeki A Coruña'da doğan Casas'ın Sheila, Christian ve Oscar adlı 3 kardeşi vardır. 8 yaşında ailesiyle Barcelona'ya taşınan Casas küçüklüğünde, polis, itfaiyeci veya futbolcu olmak istiyordu, ancak daha sonra aktörlükte karar kıldı. Aktörlük eğitimi için Madrid'e taşındı.

Çeşitli dizilerde kısa roller aldıktan sonra 2006'da Antonio Banderas'ın yönettiği Yaz Yağmuru (El camino de los ingleses) filmiyle sinemaya adım attı. İspanya'daki popülaritesi SMS ve Paco'nun Adamları dizisiyle arttı. Paco'nun Adamları dizisinde Aitor rolünü 2007-2010 arasında 3 sezon sürdürdü.

2010 yılında Fernando González Molina'nın Aşka Yükseliş filminde başrolde oynadı. Agresif ve yakışıklı bir sokak yarışçısını canlandırdığı bu filmin başrolünü Maria Valverde ile paylaştı. 2012'de bu filmin devamı niteliğindeki Sensiz Olmaz'da ise Valverde'nin yanısıra Clara Lago'yla çalıştı.

2009 yılından bu yana Aşka Yükseliş filminden rol arkadaşı Maria Valverde ile birlikte olan Casas, Deportivo la Coruña takımının taraftarıdır.

Devamını Oku