Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Super Junior

Super Junior profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
41 oy
48 kullanıcının favorisi

Super Junior

Güney Kore

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Super Junior (Korece: 슈퍼주니어, SJ veya SuJu olarak da anılır), Güney Koreli bir boyband grubudur. SM Entertainment şirketinin prodüktörü Lee Soo Man tarafından 2005'te kurulmuştur. En kalabalık haliyle 13 kişiden oluşan Super Junior orijinalinde 12 kişiyle çıkış yaptı: Leeteuk (lider), Heechul, Hangeng, Yesung, Kang-in, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kibum. Kyuhyunise gruba 2006'da eklenmiştir.

Super Junior ciddi bir başarı elde eden albümleri 'Sorry Sorry'e adını veren ve 2009'da en çok satan single'ı ile uluslararası alanda tanınmaya başlandı. Grup yirminin üzerinde müzik kaydıyla çeşitli başarılara ulaştı ve art arda 3 yıl en çok satan K-Pop artisti oldu. Filipinler'de 1 numaralı K-Pop artisti olduğunu kanıtlayan Super Junior Sorry Sorry, Bonamana ve Mr. Simple için 3 Altın kayıt ödülü aldı.[1]

Yıllar içerisinde, grup aynı anda farklı müzik endüstrilerini ve farklı dinleyici kitlelerini hedef alarak daha küçük alt gruplara bölündü. Super Junior'un başarısına bakarak diğer Koreli eğlence şirketleri de kendi müzik gruplarını oyunculuk, program sunuculuğu gibi çeşitli dallarda eğitmeye başladı. Mesleki başarılarına ek olarak Super Junior Mnet Asya Müzik Ödülleri'nden on, Altın Disk Ödülleri'nden on üç ödül aldı. MTV Asia Awards'da Kore'nin Favori Artist Ödülü'nü de almış ve JTL'den sonra bu ödülü alan ikinci grup olmuştur.

Aralık 2009'da Hangeng bağlı oldukları SM Entertainment şirketine karşı bir dava açtıktan sonra gruptan ayrıldı. Davayı Aralık 2010'da Hangeng kazandı. Buna rağmen 27 Eylül 2011'de SM Entertainment bir açıklama yayınlayana kadar Super Junior'dan ayrılışı resmiyet kazanmamıştır.

Grup üyelerinden Heechul 1 Eylül 2011'de askeri görevine başlarken, Kibum grupta bulunmamakta olup oyunculuk kariyeriyle ilgilenmektedir.

Leeteuk ise 30 Ekim 2012'de askeri hizmetine başlamıştır.

Bu durumlar göz önüne alındığında Super Junior'un şu an dokuz üyesi aktif bulunmaktadır: Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kyuhyun.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (11)
Avatar
safirmavisi (Figuran) | 11 Kasım 2013, 18:04

suju hem müziği hem dansı hem sahne performansıyla harikalar yaratıyor :) şimdi de SUPER SHOW 5 le dünyayı dolaşıyorlar :) bu en iyi olduğu konusunda yeterli bir kanıt değil mi!!!!!!!!!!!

Cevap Yaz
0
0
KimHyunJoong (Amatör) | 17 Eylül 2013, 22:26

ben bu gruba ne desem yerini almaz o yüzden dicek tek kelime bulamıyorum yorum yok sadece (SU-JU) MelekleriM :)

Cevap Yaz
0
1
nurseunghyun (Figuran) | 3 Eylül 2013, 23:28

dualarım kabul oldu suju türkiyeye geliyor yani :) 7 eylül dee :)

Cevap Yaz
0
0
nurseunghyun (Figuran) | 26 Temmuz 2013, 19:07

harika şarkıları ve muhteşem sesleri var her birinin dansları kiilikleri heşylerile harikalar :) çok da komikler bir elf olarak sujumun her yıl türkiyeye gelmesini istiyorum hatta hiç gitmesinler :)

Cevap Yaz
0
2
emilyy (Dublör) | 14 Temmuz 2013, 15:17

Yıllar önce ben bu siteye yeni kaydolmuştum (3 yıl önce flan) o zmanlar kpop bilmezdim bu sitede biyerde yerde okumuştum yazıyoduki super junior için imza toplayalım turkiyeye gelsinler bi ülke öyle yapmış sanırım ve gelmişler..o zmnlar super junior kim bilmezdim..sonra kpop ı tanıdım SHINee hayranı oldum super junior da severim..ve şimdi onlar turkiyeye geliyo şaka gibi yaa music bank istanbulda 7 eylul de super junior geliyo gerçi shinee yook :(( off ya keşke onlarda gelseydi ..neyse diyecegim o ki o super junior için imza toplayalım diyen kıza sesleniyorum çook sanslısın sen ve diğer elfler biraz beklediniz ama bakın geliyoo inşallah hepiniz giderseniz ben gidemeyecegim gerçi :/ İnşallah seneye SHINee gelirde giderim ^.^~

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz