Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Emre Yalgın

Teslimiyet / Other Angels (2010) - Movie Trailer
Emre Yalgın profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.2/ 10
13 oy
2 kullanıcının favorisi

Emre Yalgın

Türkiye

21 Eylül 1978

Biyografisi

"Emre Yalgın 1978 yılında Bursa’da doğdu. Üniversite lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Felsefe bölümünde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi, Grafik ve Tasarım bölümünde yüksek lisansını aldı. Araştırma ve öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini devam ettirdi.


Çeşitli televizyon dizilerinde ve filmlerde yönetmen asistanlığı, kameraman, sanat yönetmeni asistanı ve post-prodüksiyon sorumlusu olarak çalıştı. Bir çok kısa filmin ve belgeselin yapımda rol aldı. 

2003 yılında 53. Berlin Film Festivali, 1. Berlinale Talent Campus e katıldı. \'Teslimiyet\' adlı uzun metrajlı film projesi ile 49. Selanik Film Festivali Balkan Fonu tarafından Senaryo Geliştirme ve Destek Ödülü aldı.

Halen Ankara’da bir yapım şirketinde çalışmakta ve bağımsız filmler gerçekleştirmektedir\"

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (2)
Avatar
tricky (Amatör) | 22 Aralık 2010, 13:55

film  senaryosu, oyuncu kadrosu ve verdigi mesajla yani herseyiyle super, tum ekibin ellerine saglikk...

Cevap Yaz
0
0
deniztema (Profesyonel) | 19 Aralık 2010, 23:38

Türkiye'de eksikliğe oturttuğunuz filminize, cesaretinize ve gücünüze...Ne güzelki varsınız. Kutluğ  Ataman. Ferzan Özpetek gibi sinemacılarda saha önce Türkiyede ne yazıkki "Cesur"sayılan işler yaptılar. Ancak birisi arkasına Almanyayı diğeride İtalyayı almıştı zaten. Ama siz çok daha ""yalnız""bu işi başardınız. Başarınızın daim olması dileklerimle...Türkiyede fikirlerin biraz olgunlaşması adına,sabır,sabır ve sabır...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz