Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Gürsan Piri Onurlu

Gürsan Piri Onurlu profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7/ 10
7 oy
1 kullanıcının favorisi

Gürsan Piri Onurlu

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

İlk, orta ve lise öğrenimini Çamlaraltı Koleji’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü’nde öğrenim gördü. 1996-2000 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde Solist Sanatçı olarak yine 2000-2004 yılları arasında da İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Solist Sanatçı olarak şan hayatına devam etti. 2004-2006 arasında ise, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve çeşitli özel tiyatrolarda görev aldı.

Oyunlar: İstanbul Devlet Tiyatrosu, İzmir Devlet Opera ve Balesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Tiyatro Ayna ve Bilinmeyen Oyuncular’da çeşitli roller. Diziler: Yağmur Zamanı, Binbir Gece, Yol Arkadaşım.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (1)

Avatar
horasanli92 (Figuran) | 27 Şubat 2010, 16:17

Sabahattin Ali’nin Ayran hikayesinden senaryolaştırılan Karbeyaz filmi şu günlerde Artvin’de çekiliyor. Filmin yapımcısı ve iki başrol oyuncusuyla film hakkında konuştuk…Banu BozdemirSabahattin Ali’nin ‘Ayran’ öyküsünden uyarlanan Karbeyaz adlı film Selim Güneş tarafından şu sıralarda Artvin’in Şavşat ilçesinde çekiliyor… Hakan Korkmaz, Sinem İslamoğlu Gürsan Piri Onurlu, Kaya, Ruhan Odabaş ve Ziver Armağan Açıl’ın rol aldığı, müziklerini ise Mircan Kaya’nın hazırlayacağı filmde yönetmen Selim Güneş; Sabahattin Ali'nin "Ayran" isimli naif, duygusal ve anlamlı öyküsünü fotoğraf sanatından gelen birikimiyle sinemalaştırmak istediğini söylüyor. Bir günde geçen bu filmle ilgili yapımcı Nur güneş, oyuncular Sinema İslamoğlu ve Gürsan Piri Onurlu ile konuştuk…

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz