Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Uğur İçbak

Anadolu Kartalları Fragman
Uğur İçbak profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2/ 10
43 oy
21 kullanıcının favorisi

Uğur İçbak

Türkiye

31 Aralık 1963

Uğur İçbak Biyografisi

Uğur İçbak, görüntü yönetmeni.

1963'te Manisa'da doğdu. 1983'te Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon Merkezi'ne misafir öğrenci olarak girdi ve daha sonra asıl öğrenci olarak eğitimini tamamladı. Asistanlık dönemini, Türkiye'de çekilen uzun metrajlı yabancı film prodüksiyonlarında, yabancı görüntü yönetmenlerinin yanında geçirdi. Okul hayatı boyunca görüntü yönetmeni olarak çektiği kısa filmlerdeki başarısı kısa sürede farkedilince sinema ve reklam sektörüne adımını attı.

Havacılığa olan ilgisi sinema ile buluştu ve özel pilot lisansını aldıktan sonra birçok yerli ve yabancı projenin hava çekimlerini yaptı. Uğur İçbak'ın 12 uzun metrajlı filmi, 1500'ün üzerinde reklam filmi ve 80 civarında klip çalışması vardır. Daha öğrenci iken çalıştığı uzun metrajlı filmlerle, en iyi görüntü dalında 2 Altın Portakal ve 1 Sinema Yazarları Derneği ödülü aldı. Uğur İçbak, düzenli olarak Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı'nın kurs programında eğitmen olarak yer almakta ve aydınlatma teknikleri üzerine uygulamalı dersler vermektedir. Ayrıca mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon Merkezi'nde Öğretim görevlisi olarak çekim ve çekim sonrası teknikleri dersi vermekte ve çeşitli üniversitelerin sinema bölümlerinde workshoplar düzenlemektedir.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (8)

Avatar
ieeddd (Dublör) | 1 Ağustos 2011, 05:26

Süper bir portfolyo, yaptıkları yapıcaklarının ispatı cinsinden...

Cevap Yaz
0
0
ArsivlikFilmler (Profesyonel) | 21 Temmuz 2011, 20:16

Nerede nasıl kullanmasını o kamerayı çok iyi bilen görüntü yönetmenlerimizden. bir Serdar Armutlu birde Uğur İçbak yakından takip ettiğim isimlerden.
Av Mevsimi ve Organize İşlerdeki adeta görüntü şov yaptırmıştı bizede böyleleri lazım...

Cevap Yaz
0
0
yaxley (Artist) | 3 Haziran 2011, 12:33

Tartışmasız Türkiye'nin en iyi görüntü yönetmenlerinden bir tanesi...Filmin ilk karesinden farkediyorsunuz kaliteyi..Çok başarılı bu konuda..Özellikle Av Mevsimi'ndeki şölen muhteşemdi..

Cevap Yaz
0
0
anhelo (Figuran) | 26 Mayıs 2010, 23:12

Bence de ülkemizde yetişen en iyi görüntü yönetmenlerinden biri..Organize işlerdeki helikopter sahneleriyle beni benden almıştır kendileri..!Havacılığa olan ilgisi bu konuda büyük rol oynuyor bence..

Cevap Yaz
0
0
herakles1907 (Profesyonel) | 28 Kasım 2009, 17:45

içinde olduğu projeler çok iyi başarılarının devamnı diliyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz