Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Angelo Badalamenti

A Late Quartet Fragman
Angelo Badalamenti profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4/ 10
27 oy
6 kullanıcının favorisi

Angelo Badalamenti

ABD

22 Mart 1937

Tüm yorumlar (2)

Avatar
deckard (Artist) | 23 Ağustos 2016, 22:20

David Lynch filmlerini notalarıyla eşsiz bir deneyime dönüştüren usta besteci.Mavi Kadife,İkiz Tepeler,Vahşi Duygular,Kayıp Otoban,Mulholland Çıkmazı müzikleriyle karanlık ve büyüleyici bir yolculuktur.

Cevap Yaz
0
0
hphptp (Dublör) | 10 Ağustos 2009, 22:21

"22 Mart 1937 doğumlu ABD’li müzisyen, aslında İtalyan asıllı bir ailede dünyaya geldi. Küçük yaşt
opera ve klasik müzik dinleyerek kendini geliştirerek eğitimini de müzik üzerine yaptı. Birkaç filmin müziklerine imza atan Badalamenti, Lynch’in Blue Velvet’ında Isabella Rossellini’nin koçluğunu yapıyordu. Rossellini’ye şarkı söyleme konusunda yardım etmek için orada bulunan müzisyen, Rossellini’nin söylemesi gereken Tim Buckley imzalı Song to the Siren’ın telif haklarının alınamaması üzerine birdenbire başka bir işe soyundu. Lynch’le birlikte Mysteries of Love adlı şarkıyı yazan Badalamenti’nin Blue Velvet’la başlayan yolculuğu, Vahşi Duygular/Wild at Heart, Twin Peaks/İkiz Tepeler, Lost Highway/Kayıp Otoban ve Mulholland Drive gibi filmlerle devam etti. Ancak bunlarla yetinmedi elbette müzisyen,
bugüne dek 70 filmin müziklerine imza attı ve şarkıları 29 filmin soundtrack’inde yer aldı. Bunların arasında The Beach/Kumsal, Sekreter/Secretary, Kayıp Şehrin Çocukları/The City of Lost Children, Kayıp Nişanlı/Un long dimanche de fiançailles gibi filmler yer alıyor."
Alınıtıdır.
Gerçekten de David Lynch deninde Angelo Badalamenti de gelir akla.Uyumları harika.Müziğin filmler için çok önemli olduğunu söyleyen Lynch,kendisini anlayan Badalamenti ile de anılacaktır ileride.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz