Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Erdal Güney

Denizden Gelen
Erdal Güney profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
19 oy
6 kullanıcının favorisi

Erdal Güney

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Erdal Güney Biyografisi

Güney\'in küçük yaşlarda başlayan müzik yaşamı üniversite yıllarıyla yoğunluk kazandı.1992 yili İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.Tahsin İNCİRCİ, Elmira AŞRAFOV,Jerair ARSLANYAN ve Kemal KAPLAN dan müzik dersleri aldı.1993-94 yılları arasında Metz-Fransa\'da bir kültür kuruluşunun davetlisi olarak bağlama dersleri verdi.
1994-96 yılları içinde Anamur-Ören Bld. Kültür Merkezinde yöneticilik de yapan Güney; burada verdiği bağlama derslerinin yanı sıra, koro çalışmaları da yaptı.1998-2003 \'de Berlin \'de özel bir kuruluş olan Alman-Türk Müzik Akademisi\'nde öğretim kadrosu içinde yer aldı.Türkiye, Fransa, Almanya, Hollanda ve İsviçre\'de kültürel etkinlikler çerçevesinde düzenlenen bir çok konser ve dinletiye katıldı.
Halen Taşeli Platosu üzerine alan çalışmasına dayalı müzik incelemesi yapmaktadır.En son Mart 2010\'da ``Bir Kıyıdan´´ isimli albümünü çıkartmıştır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (2)

Avatar
Tomhaardy (Artist) | 2 Ağustos 2014, 23:05

Çok saygı duyduğum biridir. Şarkıları da muhteşemdir..

Cevap Yaz
0
0
hemavaz (Dublör) | 12 Ocak 2008, 23:02

kendisini biraz geç keşfettiğim severek dinlediğim bir müzisyen..saklımdasın adlı şarkısı mükemmel..bence bir dinleyin..aslında bizim fazla bir suçumuz yok..göz önünde olmadıkları için onları kıyıda köşede buluyoruz..türkiye de tanınmamış o kadar iyi müzisyenler var ki...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz