Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Fahir Atakoğlu

Aşk Sana Benzer (2014) 2. fragmanı
Fahir Atakoğlu profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
32 oy
15 kullanıcının favorisi

Fahir Atakoğlu

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Fahir Atakoğlu Biyografisi

İstanbul doğumlu olan Fahir Atakoğlu, başarısı pek çok uluslararası ödülle tescillenmiş ünlü bir piyanist ve bestecidir. Senfonik çalışmaları ve film müzikleri ile dikkat çeken Fahir Atakoğlu\'nun çalışmaları Avrupa\'da ve özellikle de Amerika\'da pek çok müzik festivalinde icra edilmiştir. Atakoğlu\'nun halen Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika\'da sürekli artan bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. Müziğindeki kendine has ritmik, melodik ve armonik özellikleri besteci duyarlılığıyla birleştirerek dinleyicilerine ulaştıran Atakoğlu\'nun müziği aslında onun olağanüstü yeteneğinin de göstergesi

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (4)

Avatar
onderkorhan (Profesyonel) | 15 Eylül 2011, 18:04

bu adamın yaptığı müzikleri dinlerken benden başka bi ben oluyor sanki kendimden geçiyorum çok kailteli bi müzisyen

Cevap Yaz
0
0
in-the-mood-for-love (Artist) | 1 Kasım 2010, 18:53

İyi besteci, müzisyen
Ortaokuldan itibaren babasından aldığı harçlıkları biriktirip Cemal Reşit Rey'in kapısını aşındırıp gizli gizli ders alarak müzisyenliğe adım atmıştır. Babası tekstil piyasasında sözü geçen ve işleri iyi olan bir adam olduğundan ve o yıllarda müzisyen çalgıcı anlamına geldiğinden oğlunun bu işlere bulaşmasından hazzetmeyen biri imiş.
Daha sonra babasını kırmayarak tekstil eğitimi almış. İlk bestesini ortaokulda yapmış.. Tekstilde tonlarca para kazanmak varken bambaşka bir yol seçmiş. Gelişim orkestrası, solistlerin arkasında gazinoda muski icra etmeler falan derken bugüne kadar gelmiş.
 
Bence başarısının en büyük sırrı bu mesleği seviyor olması. Bir yerde bir nota duyduğunda çocuğunun sesini duymuş gibi sevinen birinin müzik alanında başarılı olmaması tuhaf olurdu. Bir de bence ikinci en büyük sebebi mütevazı oluşu. İnsanın kanının akışını değiştiren bir bestesini icra ettikten sonra, sanki bütün o müthiş besteler kendisine değil de size aitmiş gibi mahcup olabiliyor..

Cevap Yaz
0
0
JenGarner (Star) | 21 Mart 2010, 13:21

Müziklerini çok sevdiğim Türkiyeye ender gelicek usta bir sanatçı. fakat adını kaç kişi biliyor ne kadar değer veriliyor o tartışma konusu. bir röp. Amerikada daha çok tanındığını söylemişti. üzülmüştüm buna. neden kendi doğduğu şehirde yurt dışında gördüğü ilgiyi veremiyoruz, neden usta sanatçılarımıza (her alandaki) gereken değeri veremiyoruz da değer verilmemesi gereken kişileri, kolayca şöhret olup dizilerde oynayan kişilere değer veriyoruz. inşallah bu durum en kısa zaman da değişir.

Cevap Yaz
0
0
perdebeyazz (Profesyonel) | 24 Eylül 2007, 14:22

bu siteye üye olduğım için sevindiğim bir an daha.fahir atakoğlunu hemen hepimiz sarı zeybek belgeselindeki müzikleriyle tanıdık.hatta şimdi bir çok yerel radyo programında şiir okuyan dc lerin fon müziği olarak kullanılmakta.gerçi hatırlanmanın iyisi kötüsü olmaz ama beni üzüyor bu durum.her neyse konu bu değildi pardon.sevindiğim nokta: severek izlediğim beyzanın kadınları filminde müzikler oldukça iyiydi ancak hiç gözüme çarpmadı ve merak da etmemiştim kimdir diye.fahir atakoğlu ismini görünce şaşırdım sonra 'e tabiki'dedim.buradan öğenmiş oldum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz