Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Cansel Elçin

Kadınlar Köpeğin Olacak Kanka - Evlenmeden Olmaz
Cansel Elçin profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.0/ 10
969 oy
1332 kullanıcının favorisi

Cansel Elçin

Türkiye

20 Eylül 1973

Cansel Elçin Biyografisi

20 Eylül 1973 yılında İzmir, Tire\'de doğdu. Cansel Elçin, 9 yaşından bu yana Fransa-Paris’te yaşamını sürdürmektedir.

 

İlk ve orta eğitimini Paris’te tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okuyan sanatçı, bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için, Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florente yazılarak devam etti.

 

New York\'ta Actor’s Studiol\'arını kuran Lee Strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfein\'den sinema ve tiyatro dersleri aldı.

 

Okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte Fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel tiyatro yaşamına adım attı. Tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filminde de rol alan sanatçı, aynı zamanda senaryosunu da kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Papillon” adlı kısa bir film çekti.

 

Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin "Harem Suare" adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu ve çekim konusunda deneyim kazandı. Bu paylaşım ayrıca kendisine Türkiye\'nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu.

 

Tomris Giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte Türkiye’de oyunculuğa başladı ve "Kırık Kanatlar" adlı dizi ile Türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi. "Hatırla Sevgili" adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçı dizide "Ahmet" karakterini canlandırmıştır.

Devamı
Gizle

Popüler Yorumlar

ILoveRDJ (Figuran) | 5 Ağustos 2012, 21:46

Adam çok karizma ya güzel bir ses tonu var.Hatırla sevgiliyle bilirim şimdide kötü yol'da oynuyor.Açıkcası ben Türk oyuncuları hiç sevmem ama cansel elçin bana samimi gelen nadir oyunculardan birisidir.

0
5
specialart (Figuran) | 12 Şubat 2014, 04:09

oyunculuğu çok yapmacık.

1
4

Tüm yorumlar (195)

Avatar
Kayra Ç. (Amatör) | 17 Şubat 2016, 23:22

Öncelikle dizilerde kullandığı ses kendisine ait değil.Çoğu dublajlı.Oyunculuğuna gelecek olursak sinema filmi için uygun bir olduğunu düşünmüyorum.Basit dizilerde zorlanmadan oynayabilir.

Cevap Yaz
1
1
sinemacyz (Figuran) | 14 Aralık 2015, 15:20

övülecek bir yanı yok bence övülecek yanı karizması ve yüzü, onun dışında bir espirisi yok ...

Cevap Yaz
0
1
BaXTeR09 (Figuran) | 20 Eylül 2015, 02:21

İyi bir oyuncu fakat fazla abartmamak lazım.Ada zombilerin düğünü filmini komedi amacıyla izlemiştim.Orada iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
gamze_sehla (Figuran) | 12 Ağustos 2014, 00:35

bu adamı ben beğenemedim gitti çünkü oyunculuk yaptığı yapımlarda bu kadar negatif bir insan görmedim açıkçası aşklı meşkli filmleri de çok donuk yansıtıyor :/

Cevap Yaz
0
3
specialart (Figuran) | 12 Şubat 2014, 04:09

oyunculuğu çok yapmacık.

Cevap Yaz
1
4
gamze_sehla (Figuran) | 9 Temmuz 2014, 18:47

katılıyorum desem yeridir

0
0
Görüşleriniz