Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Orhan Oğuz

Anayurt Oteli Giriş
Orhan Oğuz profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.5/ 10
43 oy
14 kullanıcının favorisi

Orhan Oğuz

Türkiye

24 Mart 1948

Orhan Oğuz Biyografisi

Orhan Oğuz, dizi yönetmeni.

1948'de Kırklareli doğdu. Kariyerine fotoğrafçı olarak başladı, sinemaya kamera asistanı olarak geçti. Kameraman olarak bir çok filme imza attı. 1987 yılında ilk uzun filmi Herşeye Rağmen’i çekti ve çeşitli ödüller kazandı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin kurucularındandır. Ağabeyi Abdullah OĞUZ da yapımcı ve yönetmen olarak sinemaya hizmet etmektedir.

2001'de oyuncu Nilüfer Açıkalın'la evlendi. 2015'te yollarını ayırdılar.

Tüm yorumlar (8)

Avatar
Siyah-Kan (Figuran) | 11 Haziran 2012, 22:14

vasat vasat vasat başka bir şey denemez arka sokaklar dizisi ile milletle resmen alay ediyor her bölüm klişelikten uzaklaşamıyor ( klişede artık klişeleşti vallah) denecek çok şey var ama söylesek zaman kaybı en iyisi böyle bir dizi yok gibi düşünmek lazım emek yok hiç bir şey yok yuh ya muratın zeynebe söylediği söz ile sinanın elife söylediği şiir tarzında ki sözler aynı yahu okadar şey varki yazacak zaman bulamıyorum BİTSİN ARTIK ARKA SOKAKLAR VE KARDEŞ DİZİSİ AKASYA DURAĞI ....

Cevap Yaz
0
1
yaxley (Artist) | 20 Ağustos 2011, 20:03

Oldukça vasat bir yönetmen.Çok klişe, çok sıkıcı ve başarısız.Yapıp yapabildiğinin en iyisi Büyü idi.Onda da fazlaca mantık hatası bolca komik sahne vardı da sahip olduğu kadro ve gerilimli atmosferiyle bir şekilde kurtardı kendini.Başka da iyi işi yok.

Cevap Yaz
0
2
ArsivlikFilmler (Profesyonel) | 17 Temmuz 2011, 20:36

Sadece Hayde Bre filmi için bana göre iyi bir yönetmen diğer dizi ve filmlerinden bir tek arka sokakları izlerdim o da akşamları yapacak başka birşey olmadığından.

Cevap Yaz
0
0
starscream217 (Jön) | 16 Şubat 2011, 18:09

Arka Sokaklar dizisinde yönetmenlik yapıyor, yada yaptığını sanıyor.Bir dizi bu kadar amatörce çekilemez, başrol oyuncuları hariç ara rollerdekiler  çok amatör, oyuncu değil tamamen sokaktan topluyor dilenciyi oynatıyor.Böyle maskaralık varmı? onu bırakın aksiyon sahnelerine sadece gülüyorum.Ne bir kan var nede bir tempo! Oyuncu seçimide tam felaket, yani her bölümde sokaktaki insanları oynatmak ne ayak? ellerinde bütçe yok galiba? Ama iyi para kazandı.Yönetmenliği sayesinde dizide tam bir facia, sadece müzikler hoş,  okadar.

Cevap Yaz
0
1
in-the-mood-for-love (Artist) | 6 Kasım 2010, 21:35

Milli Eğitim Bakanlığı da yapmış olan, '' Prof. Dr.'' Orhan Oğuz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz