Elisha Cuthbert

9,3 1261 oy

Elisha Cuthbert Biyografi

Elisha Ann Cuthbert, Kanadalı aktris. 24 dizisindeki Kim Bauer rolüyle ve 2004 yapımı Komşu Kızı (The Girl Next Door) filmiyle hatırlanmaktadır.

1982’de Calgary'de doğdu. Patricia ve Kevin çiftinin büyük çocuğu olan Cuthbert'ın Jonathan ve Lee-Ann adlarında 2 kardeşi vardır. Henüz 7 yaşındayken modellik yapmaya başladı. 1997 yılında ilk filmi olan Dancing on the Moon'da oyndı. Çeşitli Kanada filmlerinde yer aldıktan ve liseyi bitirdikten sonra 2000 yılında Los Angeles'a taşındı. Hollywood'a yakın olmasıyla hayatı değişen Cuthbert, 2001'de başlayan 24 adlı TV dizisindeki rolüyle büyük şöhrete kavuştu. Kiefer Sutherland'in canlandırdığı baş karakter Jack Bauer'ın kızı Kim Bauer karakteri, ona daha büyük rollerin kapısını açtı. Hollywood film kariyeri, 2003 yılında oynadığı Old School ve Love Actually filmleriyle başladı.

Eski bir porno oyuncusunu canlandırdığı Komşu Kızı (The Girl Next Door) ile beğeni kazandı. Arkasından Paris Hilton'un da oynadığı House of Wax, The Quiet (2006), Captivity, He Was a Quiet Man, My Sassy Girl (2008) filmlerinde oynadı. Ayrıca Weezer'ın Perfect Situation ve Paris Hilton'un Nothing In This Word adlı müzik videolarında rol aldı. 2011'den 2013'e Happy Endings dizisinin başrolünde Alex'i canlandırdı. 2016'da başlayan The Ranch dizisinde, ana karakterlerden Abby rolünde oynadı.

Büyük bir buz hokeyi hayranı olan, geçmişte bazı hokey oyuncularıyla birliktelikler de yaşamış Cuthbert, 2013'te hokey oyuncusu Dion Phaneuf ile evlenmiştir.

Birçok kereler çeşitli dergilerin 'En Seksi' listelerine giren Cuthbert, filmlerindeki çıplak sahnelerinde hep dublör kullandığını da açıklamıştır.

Devamını Oku