Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Frances O'Connor

Korku Seansı 2 (2016) Türkçe Altyazılı Fragman
Frances O'Connor profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
79 oy
55 kullanıcının favorisi

Frances O'Connor

İngiltere

12 Haziran 1967

Frances O'Connor Biyografisi

1997 yılında rol aldığı “Kiss or Kill”de canlandırdığı düzenbaz Nikki karakteriyle uluslararası bir başarıya imza atan Frances O’Connor Avusturalya’nın sinema dünyasına kazandırdığı bir yetenek olarak kariyerinde emin adımlarla ilerliyor.

Fizik uzmanı bir baba ve piyanist bir annenin kızı olarak 12 haziran 1967 tarihinde Oxfordshire, İngiltere’de dünyaya gelen güzel yıldız Batı Avusturalya Oyunculuk Akademisinde eğitim görür. Yetenekli oyuncu bir bölümünde rol aldığı “Halifax f.p.”. adlı TV dizisindeki performansıyla Avusturalya Film Enstitüsü ödülüne aday olur. Bu dalda kazandığı adaylık Frances’in yolunu açar ve genç oyuncu 1996’da romantik-komedi “Love and other Catastropes” adlı filmde rol alır. Filmde bir üniversite öğrencisini canlandıran sanatçı ikinci kez Avusturalya Film Enstitüsü ödülüne aday olur.

Elde ettiği bu başarılar sanatçıya sinema dünyasında sayısız kapı açmaya devam ederken O’Connor “Kiss or Kill”de canlandırdığı karakterle hem Avusturalya’da hem de filmin gösterildiği tüm ülkelerde haklı bir ün kazanır. Bu filmle birlikte Hollywood’un deneyimli yıldızı Cate Blanchett ile birlikte rol aldığı “Thank God He Met Lizzie” filmindeki performansıyla dördüncü kez Avusturalya Film Enstitüsü ödülüne aday olan sanatçı sonunda şeytanın bacağını kırarak Montreal Film Festivalinde “En İyi Kadın Sanatçı” dalında ödül almayı başarır. Oyunculuk kariyerini aldığı ödülle pekiştiren güzel yıldız daha sonra ünlü yazar Jane Austen’in kitabından beyaz perdeye uyarlanan “Mansfield Park”daki performansıyla göz doldurur.

2000 yılında Stuart Townsend ve Kate Hudson ile birlikte rol aldığı romantik-komedi “About Adam”ın beklenilen başarıyı elde edememesinin ardından O’Connor ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yönettiği “Yapay Zeka”daki rolüyle herkes tarafından tanınan bir oyuncu haline gelir.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (10)

Avatar
JCVD (Profesyonel) | 28 Ocak 2013, 01:32

oyunculuğunu sevdiğim ender kadın oyuncu türlerinden birisi....

Cevap Yaz
0
0
egeedipkurt (Profesyonel) | 21 Ocak 2013, 15:30

yapay zeka da oynamıştı sexy bir kadın

Cevap Yaz
0
0
muratyar (Amatör) | 6 Ocak 2013, 16:31

Yapay Zeka...

Cevap Yaz
0
0
jackie71 (Dublör) | 14 Eylül 2011, 23:54

ilk kez rüzgarlarla konuşanlarda izlemiştim bidaha oynadığı filmler ilgimi çekmedi zaten ondada kısa bir rolde oynamıştı

Cevap Yaz
0
0
sqeilmoue (Profesyonel) | 30 Mart 2011, 18:58

Şaşkın da başroldeki adamın sevdiği ve sevdiği kız ile beraber yapmak istediklerini canlandırıyor.
Başroldeki Şeytan karakterini oynayan seksi kadını gördükçe oyunculuğuna baktıkça filmde çok yapmacık banel durdu.
Bir gölge gibi.
Lazarus Çocuğunda gördüm ama oradaki başarısıda yüksek değildi kendini fazla geliştirememiş ve oyunculuk yapmaya başlayamamış.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz