Beyazıt Öztürk

9,4 1243 oy

Beyazıt Öztürk Biyografi

1969 Bolu doğumlu olan Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu. Okurken radyoculuğa heves etti ama, ona 'sen 'r'leri söyleyemiyorsun, en iyisi mi sen hiç konuşma sadece program hazırla' dediler. Buna rağmen Beyazıt şansını denedi ve program sundu. 'Beyaz' ismini ilk olarak arkadaşlarıyla birlikte 'Gına' isimli siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkarırlarken kullandı. Eskişehir'de geçirdiği 7-8 aylık dönem içinde iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açtı ve bir karma seramik sergisine katıldı. Radyoculuğa Eskişehir'de başladı.

 

Eskişehir'den İstanbul'a uzanan şöhret yolu böylece açılmış oldu.

 

İstanbul'da Klas Fm'den gelen teklif üzerine bu mesleğe profesyonel olarak giriş yaptı. Number One TV'de ve Kanal 6'da çeşitli televizyon programları, Kanal D ve Star televizyonlarında Beyaz Show, TRT'de 5 1 Şans Topu sunuculuğu, Kanal D'de Aileler Yarışıyor yarışması sunuculuğu, Best FM ve Radyo D'de radyo programları yaptı. Konuk oyuncu olarak yer aldığı 'Dansöz' filmi dışında 'Nihavent Mucize', 'Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü' adlı sinema filmlerinde, 'Biz Size Aşık Olduk', 'Karım ve Annem' ve 'Yalan Dünya' gibi televizyon dizilerinde rol aldı.

Çeşitli reklam ve kliplerde de yer alan Beyazıt Öztürk, Aktüel Dergisi'nde 'Kardan Adam' başlığı altında köşe yazıları yazdı. Talk Show'u kendisine pek çok ödül kazandırdı.

Devamını Oku