Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jerry Zucker

Hayalet
Jerry Zucker profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
23 oy
7 kullanıcının favorisi

Jerry Zucker

ABD

11 Mart 1950

Biyografisi

Jerry G. Zucker, Amerikalı yönetmen. Komedi filmleriyle 1980'lerde ünlenen Zucker'in en bilinen filmi, romantik dram türündeki Hayalet (Ghost) filmidir.

Wisconsin'in Milwaukee kentinde doğan Zucker'ın babası Burton Zucker emlakçıydı, annesi ise Charlotte Zucker'dı. Kardeşi David Zucker da önemli bir yönetmen olmuştur. Jerry Zucker Shorewood Lisesi'nden mezun oldu. Kariyerinin başlarında Jim Abrahams ve kardeşi David Zucker ile skeçler yaptı. Kurdukları topluluğu soyadlarının baş harflerinden yola çıkarak ZAZ olarak adlandırdılar. Zucker, 1980 yapımı Airplane filmini yine bu ikiliyle birlikte yönetti ve film büyük başarı elde etti. Daha sonra Top Secret (1984) ve Ruthless People (1986) gibi filmleri de birlikte ortaya çıkardılar. 1990 yılında bu kez tek başına ve dram türünde bir filmle, Hayalet'le izleyici karşısına çıktı. En İyi Film dalında Akademi Ödülü'ne aday olan filmde Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldberg unutulmaz performanslar sergilemişti. 2001 yapımı Rat Race filminde yine Whoopi Goldberg gibi önemli komedyenleri bir araya getirdi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (3)

Avatar
oguzhank8 (Artist) | 18 Temmuz 2016, 16:51

İzlediğim tek filmi o kadarda önemli olmayan bir filmmiş.Hayalet'i izleyeceklerim listesine alıyorum zira çok fazla tavsiye edilen ve beğenilen bir film.

Cevap Yaz
0
0
FORHAN (Profesyonel) | 3 Aralık 2015, 17:08

Komedi ve Romantik dalında eserle vermiş başarılı bir yönetmen . Hayalet filmi en sevdiğim filmidir .

Cevap Yaz
0
0
TMontana (Amatör) | 25 Ekim 2013, 21:51

İlginç.. Neden beğeni veya yorum gelmemiş anlamadım.Ghost filmiyle kendini kanıtlamış yönetmendir filmi 2 oscar almıştır ve filmin müziği efsanedir mutlaka bu adamın yapıtlarını inceleyin.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz