Brad Renfro

7,9 36 oy

Brad Renfro Biyografi

Brad Barron Renfro (1982-2008) Amerikalı aktör. Çocuk oyuncu olarak başladığı kariyeri, 2008'deki beklenmedik ölümü nedeniyle kısa sürmüştür.

1982'de Knoxville, Tennessee'de doğan Renfro'nun babası Mark, fabrika işçisiydi. 5 yaşından itibaren büyükannesiyle büyümeye başlayan Renfro henüz 11 yaşındayken, çocukları uyuşturucunun tehlikelerinden haberdar etmek için hazırlanan bir programda rol aldı. 'The Client' filmi için tanınmamış bir isim arayan casting ajansına önerilen genç oyuncu, Susan Sarandon ve Tommy Lee Jones gibi isimlerin bulunduğu filmle sanat hayatına adım attı. 'Tom and Huck', 'The Cure' ve 'Sleepers' filmlerindeki performansları ile en başarılı genç oyunculara verilen Youngstar Awards'a aday gösterilen Brad Renfro 'The Cure' ile bu ödülü kazanmıştı. Çocukluk yıllarındaki başarısını büyüdükten sonra gösteremeyen Renfro, daha çok özel hayatıyla anılmaya başladı. Winona Ryder, Billy Bob Thornton, Kim Basinger ve Mickey Rourke ile başrolü paylaştığı 'The Informers' filmi, tamamladığı son filmi oldu.

Renfro, 16 Ocak 2008 günü Los Angeles'taki evinde yüksek dozda eroin ve morfin nedeniyle hayatını kaybetti. Renfro'nun intihar amacı olmadığı tespit edildi. 1998 yılında marijuana ve kokain bulundurmaktan tutuklanan, sonraki yıllarda soygun, alkollü ve ehliyetsiz araç kullanma gibi birçok suçtan ceza alan ve çok uzun süre zorunlu uyuşturucu tedavisi gören Brad Renfro'nun cenazesi, memleketi Tennessee'nin Blaine kasabasında toprağa verildi. Onu büyüten ve büyüdükten sonra da hep yanında olmaya çalışan büyükannesi Joanne de, Brad'in 17 gün ardından hayata veda etti.

Renfro'nun evlilik dışı bir ilişkiden 2003 doğumlu Yamato Renfro adlı bir oğlu olduğu ve annesiyle birlikte Japonya'da yaşadığı, genç oyuncunun ölümünden sonra ortaya çıktı.

Devamını Oku