Diane Venora

7,3 46 oy

Diane Venora Biyografi

Diane Venora (d. 10 Ağustos 1952) Amerikalı sahne, televizyon ve film actress.Venora East Hartford, Connecticut, Marie ve Robert Venora, bir kuru temizleme işyeri sahibi olduğu kızı olarak Diana Venora doğdu. [1] Diane East Hartford Lisesi, 1970 sınıfı bitirdi. Lise yıllarında o müzikaller aktif ve oyunlarıydı. O Juilliard School\'da burs için Connecticut bıraktı. Mezun olduktan sonra geniş sahne, Shakespeare plays.Venora özellikle yapılan Wolfen yılında (1981) Albert Finney ve Gregory Hines yanında onu film yaptı. 1983 yılında Hamlet Joseph Papp\'s üretiminde New York Shakespeare Festivali\'nde rol oynadı, ilk kadın prestijli vitrin olarak rol oynamaya. O, başrolü oynadıktan sonra, Kevin Kline karşısında Ophelia oynadıktan sonra ve Hamlet ile dikkate değer bir geçmişi vardır Ethan Hawke karşısında Gertrude ekranda oynadıktan sonra. 
O görüntü yönetmeni için Andrzej Bartkowiak, ama evlendi daha sonra onu boşandı. Boşanma sonra, New York\'ta kızı Madzia, sık sık iş için seyahat yaşıyordu. O zaman Madzia sekiz kızıyla daha fazla vakit geçirmek olduğunu göstermektedir iş çıkın. Onun yedi yıllık aradan sırasında Venora yakın ev, dezavantajlı çocuklara öğretmenlik kaldı ve arada bir oyunda oyunculuk. Zaman Madzia 15, Venora Los Angeles ve götürdü yakında ABC TV dizisi Thunder Alley (oynarken Ed Asner karakteri kızı bir yıldızı adlı dizide rol aldı), ve Emmy ödüllü TV dizisi plastik cerrah Geri Infante gibi yinelenen bir rol Chicago Hope oldu . 
1988 yılında caz Clint Eastwood\'un biyografik özelliğini büyük Charlie Parker, Kuş, onun eleştirel takdir performans Chan Parker, eşi ona bir Altın Küre Ödülü adaylığı ve New York Film Critics Circle Ödülü kazandı gibi. 
1995 yılında Heat, hem eleştirmenler ve izleyiciler Justine Hanna, Pacino karakter sorunlu karısı rolü için yüksek açısından kazanç karşısında Al Pacino ve Robert De Niro oynadı. Performans ve onu takip Romeo Juliet de Juliet annesi Gloria Capulet gibi (1996) Jackal (1997), onu destekleyen roller almıştır 13. Savaşçı (1999) ve Insider (1999). O gelecek yaklaşan 2010 film, All Good Things görülecektir.

Devamını Oku