Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ümit Acar

Ayakta Kal
Ümit Acar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7/ 10
84 oy
42 kullanıcının favorisi

Ümit Acar

Türkiye

3 Kasım 1955

Biyografisi

Sultanahmet Ticaret Lisesi, İstanbul Belediye Konservatuarı, Üsküdar Musiki Cemiyeti
Sinema ve Dizi oyuncusu ( Aktör ) ayrıca Selcuk Altın Artemis Musiki Cemiyeti ve Kuşadası Musiki Cemiyeti Şefliğini yapıyor.
03 kasım 1955 tarihinde İstanbul Bakırköy'de doğan oyuncu, ailesinin 3 çocuğundan biridir. Sırasıyla; Sultanahmet Ticaret Lisesi, İstanbul Belediye Konservatuarı, Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde eğitim aldı.2003 yılına kadar fotoroman, sinema filmi, televizyon filmi dizi ve reklam filmi gibi calışmalarda yaklaşık 300 sette yer aldı. 4 büyük co-prodüksiyonda rol aldı.Çeşitli karakter canlandırmasını seven Acar; filmlerinin bazılarıyla 'Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ve'İstanbul Film Festivalleri'nde yer aldı.Ödüllü çalışmaları da olan oyuncunun, ayrıca iki ayrı reklam filmiyle 'Avrupa Reklam Filmi Ödülü' bulunmaktadır.1994 yılından beri İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşamaktadır. 8 yıldır 'Selçuk Altın Artemis Musiki Cemiyeti' ve 'Kuşadası Musiki Cemiyeti'nin şefliğini yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuk sahibi olan Acar, halen film çalışmalarına devam etmektedir.

Son olarak 'Estagfurullah Yokuşu' adlı tv dizisinde (Kanal D) 'Kadavra Süleyman' karakterini, ve 'Hekimoğlu' tv dizisinde (STV) 'Çömlekçiyi' canlandırmaktadır.( 2003 ) Ayrıca , Şeytan ayrıntı da gizlidir.( TRT 1 ) Savcının karısı ( Kanal D ) Asla unutma ( Show ) Dizilerinde oynamaktadır.1994 yılından beri İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşıyor, Selcuk Altın Artemis Musiki Cemiyeti ve Kuşadası Musiki Cemiyeti Şefliğini yapıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (17)

Avatar
swwagger (Profesyonel) | 23 Ağustos 2012, 18:29

Kudret kaderinde, omur murekkepi sona erdi. Sonsuza uzanan bu yolculukta, kimseye haksizlik yapilmadi, zulm edilmedi. Verilen nimet ise lutf edildi, ihsan eyledi.....

Cevap Yaz
0
0
ozgurengin (Efsane) | 11 Mart 2012, 23:43

kurtlar vadısıne renk katıyordu

Cevap Yaz
0
0
Simalay (Profesyonel) | 18 Ağustos 2011, 05:23

Büyük Buluşma dizisinde ne kadar da masum değil mi (:
Kurtlar vadisinde elimize geçse pincik edeceğimiz rolle tepkileri topladı.
Her rol ayrı yakışıyor ve başarılı...

Cevap Yaz
0
1
enigmahit (Efsane) | 15 Temmuz 2011, 18:48

sonunda polatın gazabından kurtulamayan ersoy ulubey karakteri:))

Cevap Yaz
0
1
aLiege (Artist) | 15 Şubat 2012, 07:55

Sözlük yazarları her yerde belli ediyor kendini :)

0
0
whitedays (Dublör) | 27 Mayıs 2011, 14:06

kendisi her rol için bence biçilmiş kaftan nede olsa eskilerin yeri bir ayrı izlediğim bir çok filmde dizide hep iyi yürekli duygusal adamı oynardı ve ben çok yakıştırırdım ona bu rolleri fakat K.V.P deki oyunculuğunda yazının başında belirttiğim gibi her rol için biçilmiş kaftan olduğunu anladım emeklerine sağlık

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz