Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Yusuf Kurçenli

Yüreğine Sor Fragman
Yusuf Kurçenli profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2/ 10
16 oy
6 kullanıcının favorisi

Yusuf Kurçenli

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

İstanbul Üniversitesi\'nde gazetecilik okudu. 1973 ile 1980 yılları arasında TRT\'de yapımcı ve yönemen olarak çalıştı. İlk filmi \'Ve Recep Ve Zehra Ve Ayşe\'yi 1983 yılında çekti. Daha sonraki yıllarda çektiği bir çok film, değişik festivallerde ödüller kazandı. \'Baba Evi\' ve \'Kurşun Kalem\' gibi TV dizilerini yönetti.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
Saprohphyte (Amatör) | 26 Haziran 2011, 17:41

Bir karadenizli'nin bu filmi çektiğine inanamadım. Müslüman Türk kızlarını, hristiyan erkeklere aşık etme meselesi son zamanlarda filmlere, dizilere sıkça konu oluyor. Karadeniz'de gizli hristiyan meselesi kanıtı olmayan sadece bir rum yazarın (Yorgo Andreadis) Yunanistan'da bile desteklenmeyen bir iddiası iken, bizde gerçekmiş gibi senaryolaştırılıp filmi çekilmiş. Ciddi anlamda misyonerlik kokan bir hikaye... Sanırım ödül verirler umuduyla yapmış bu filmi Yusuf Kurçenli. Malum Orhan Pamuk örneğindeki gibi...

Cevap Yaz
5
1
snowboard83 (Profesyonel) | 23 Mart 2012, 19:13

Yönetmenlerin kendine has uslübu ve yorumu vardır.Yönetmen veya senarist istediği taşı istediği yere koyabilir.Siz izlersiniz veya izlemessiniz..Asıl biz milletce bu kadar sanattan ne istiyoruz,bunu sorsanız kendinize daha iyi.Bunu ukalalık olarak değil sizin rahatsızlık duyduğunuz meselenin, bir filmde değil, bir tarih kitabına veya araştırma tezine konu olduğunda ,karşısında durabileceğiniz ve sorguluyabileceğiniz bir durum olduğunu düşünüyorum.

0
0
leyyal (Amatör) | 14 Mart 2012, 01:04

yorumunuz ve sağduyunuz için tebrik ediyorum sizi... filmin yorumlarına baktım bi Allahın kulu yok rahatsızlık duyan...biz nasıl bir milletiz ki ecdadımızdan bu kadar rahatsızlık duyabiliyor ve duyanlara hayran kalabiliyoruz.. Ne yapmış Müslümanlar veya Osmanlı zamanındaki yönetimler de bu kadar ağza sakız edilir olmuş anlamadım gitti.
Ermenilerin rumların yaptıkları konusunda balık hafızalı olalım peşin peşin... ama iş kendi insanımız kendi inancımıza gelince bi tek güzelliğini hatırlamayalım.. bu mudur yani?
pes doğrusu...

2
1
mesut-ozan (Dublör) | 21 Kasım 2010, 14:32

Yüreğine Sor'da harika bir iş çıkarmış, yüreğine sağlık.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz